Grupowy uścisk na koncercie Metalliki  - co tak poruszyło Jamesa Hetfielda?

i

Autor: Rex Features/East News Wzruszające chwile na koncercie Metalliki

Grupowy uścisk na koncercie Metalliki - co tak poruszyło Jamesa Hetfielda?

2022-05-18 12:30

Metallica jest właśnie w trakcie trasy koncertowej. W jej ramach zespół zagrał kilka razy w Ameryce Południowej, a dokładnie w Brazylii. Podczas ostatniego występu w tym miejscu, doszło do wzruszającej chwili - James Hetfield wypowiedział w stronę widowni słowa, które mocno go poruszyły. Na szczęście muzyk może liczyć na wsparcie kolegów z kapeli, którzy natychmiast ruszyli do niego z grupowym uściskiem na pocieszenie. Co się stało?

W ubiegłym roku Metallica świętowała trzydziestolecie klasycznego albumu, zatytułowanego po prostu Metallica. Płyta, nazywana przez fanów “czarnym albumem” do dziś cieszy się ogromnym uznaniem i popularnością. Z okazji wyjątkowego jubileuszu Panowie zaprezentowali wydanie specjalne krążka - mowa o projekcie The Metallica Blacklist. Wydawnictwo przybrało postać tribute albumu, na którym znalazły się covery wszystkich piosenek, który trafiły na klasyczne wydanie płyty. Swoje wersje kultowych numerów stworzyli z tej okazji m.in. Corey Taylor, Royal Blood, Miley Cyrus, Dave Gahan, Ghost, Rina Sawayama, Phoebe Bridgers czy St. Vincent. Na The Metallica Blacklist znalazły się łącznie aż pięćdziesiąt trzy covery, a całość trwa ponad trzy godziny.

Co tam w środku gra - Metallica

Poruszające chwile na koncercie Metalliki w Brazylii 

Zespół jest obecnie w trasie koncertowej, w ramach której kilkakrotnie zagrał w Brazylii. Podczas ostatniego występu w tym miejscu doszło do poruszającej sytuacji. James Hetfield zwrócił się do publiczności, której zdradził, że nie czuł się zbyt dobrze przed występami - w jego głowie pojawiły się myśli, że nie jest w stanie już dłużej grać. Na szczęście w trudnych chwilach zawsze może liczyć na wsparcie przyjaciół z zespołu. Ci zareagowali na te słowa podchodząc do Jamesa i fundując mu grupowy uścisk. Wyraźnie poruszony tym gestem Hetfield ponownie zwrócił się do publiczności:

Widzę Cię, nie jesteś sam. Ja nie jestem i ty też nie.

Problemy Jamesa Hetfielda

Hetfield od lat otwarcie mówi o swoich problemach - muzyk zmaga się z chorobą alkoholową i depresją. W 2019 roku zespół odwołał część trasy koncertowej, by ten mógł udać się na pierwsze od wielu lat leczenie do ośrodka zamkniętego.

Zobacz także: Taylor Hawkins nie chciał już koncertować i planował odejść z Foo Fighters? Przyjaciele perkusisty komentują, zespół odpowiada