Gorillaz wystąpi w ramach MTV World Stage! Kiedy i gdzie oglądać koncert?

i

Autor: Materiały prasowe Gorillaz główną gwiazdą World Stage Düsseldorf

Gorillaz wystąpi w ramach MTV World Stage! Kiedy i gdzie oglądać koncert?

2022-11-07 13:49

MTV odkrywa kolejne karty. Główną gwiazdą, która w sobotę 12 listopada wystąpi na scenie „World Stage Düsseldorf” będzie Gorillaz – zdobywca Grammy i wielu nagród EMA. Koncert odbędzie się w kultowej Tonhalle Concert Hall, jako before wyczekiwanej gali rozdania nagród EMA, która będzie miała miejsce 13 listopada, o godzinie 21:00 w PSD Bank Dome w Niemczech. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanałach MTV.

Wirtualny zespół Gorillaz został założony przez wokalistę Damona Albarna i rysownika Jamiego Hewletta. Należą do niego wokalista 2D, basista Murdoc Niccals, perkusista Russel Hobbs i japońska gitarzystka Noodle. Z siedmioma płytami na koncie stali się światowym fenomenem, odnosząc sukcesy za pomocą zupełnie nowych i niepowtarzalnych pomysłów. Zespół zapowiedział kolejny, ósmy już studyjny album „Cracker Island”, który ukaże się 24 lutego 2023. To pełna energii i różnorodności gatunkowej kolekcja 10 utworów, do której przyłączyli się także inni znakomici artyści. Gorillaz odbyli niedawno udaną światową trasę koncertową, przemierzając Amerykę Północną, Europę i Australię. Są nominowani do nagrody EMA 2022 w kategorii „Najlepszy artysta muzyki alternatywnej”.

MTV World Stage to seria nagrywanych na żywo koncertów, kultowych festiwali muzycznych oraz wydarzeń muzycznych z wyjątkowych miejsc transmitowanych na kanałach MTV i dostępnych dla fanów bez konieczności wychodzenia z domu.

MTV EMA 2022 - szczegóły

Podczas MTV EMA 2022 w Düsseldorfie wystąpi plejada gwiazd światowego formatu – Ava Max, Bebe Rexha, David Guetta, Lewis Capaldi, Muse, Stormzy, GAYLE, OneRepublic, Kalush Orchestra, SPINALL, Äyanna i Nasty C. Pojawią się także Julian Lennon, Leomie Anderson i Sam Ryder, którzy wręczą laureatom statuetki.

Gala MTV EMA 2022 będzie transmitowana 13 listopada na żywo na antenie MTV w ponad 170 krajach oraz w Pluto TV w wybranych regionach USA, Ameryki Łacińskiej i Europy, a także na Comedy Central w Niemczech. Galę będzie można obejrzeć również od 14 listopada w serwisach Paramount+ i Pluto TV na całym świecie. 

Within Temptation o koncertowaniu z Iron Maiden

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?