Gogol Bordello

i

Autor: East News

Gogol Bordello na trzech koncertach w Polsce. Wszystko, co musisz wiedzieć o wydarzeniach

2023-06-05 11:53

Gogol Bordello to zespół, który charakteryzuje rzadko spotykana muzyczna siła, wyraźnie dająca o sobie znać na scenach obok System of a Down, Rancid, Dropkick Murphys, Reginy Spektor, a także nagrywająca płyty z Rickem Rubinnem i Stevem Albini. Kapela wielokrotnie występowała w Polsce i porywała publiczność do świetnej zabawy. Teraz Eugene Hütz i spółka wracają nad Wisłę i zagrają aż trzy koncerty - w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Tego wydarzenia nie można przegapić!

Jako dozgonny miłośnik sceny punkowej dorastający w Ukrainie, Hütz odkrył, że jego miejsce, w którym odnajduje się najlepiej jest Lower East Side w Nowym Jorku w późnych latach 90, gdzie chodził na koncerty, a później występował w legendarnym CBGB. Nocując w apartamencie swoich znajomych i grając akustyczne koncerty w nowjoroskich barach ukraińskich, jego zespół powiększył się i stał się 8 osobowym wielokulturowym zespołem, łącząc ze sobą wschodnie, zachodnie i latynoskie tradycje. 

Hütz jest niestrudzonym obrońcą ukraińskiej solidarności, działając razem z Nova Ukraina i ArtDopomoga, który również organizuje gale charytatywne z Patti Smith, The Hold Steady, Suzanne Vega, Magnetic Fields, Matisyahu… 

Hütz wystąpił także w filmach artystycznych takich jak Everything Is Illuminated (Liev Schreiber) u boku Elijah Wooda oraz Filth and Wisdom wyreżyserowanym przez Madonnę. 

Gogol Bordello niedawno wydali specjalną edycję ich albumu Super Taranta! na 15 rocznicę premiery, a także ich nowy album Solidaritine, gdzie jako zespół powracają do swoich hardcorowych korzeni z powiewem świeżości.  

Jako gość specjalny, wystąpi legendarna grupa Dezerter.

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Gogol Bordello - bilety i daty koncertów w Polsce

Zespół wystąpi w naszym kraju na trzech koncertach! Szczegóły:

  • 09.06 - Warszawa, Klub Stodoła
  • 10.06 - Poznań, Klub Muzyczny B17
  • 11.06 - Kraków, Klub Studio

Bilety można nabyć na www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl.