Gitarzysta Korna współzałożył Centrum Leczenia Zdrowia Psychicznego: To dla mnie coś bardzo osobistego

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Tim Saccenti Szczególna inicjatywa Briana "Heada" Welcha z Korna

Gitarzysta Korna współzałożył Centrum Leczenia Zdrowia Psychicznego: "To dla mnie coś bardzo osobistego"

2024-01-19 14:24

W oczekiwaniu na początek trasy Korna (a jeszcze bardziej na ewentualne ogłoszenie informacji o nowej muzyce, której na tych koncertach będzie można posłuchać!), muzycy znajdują czas na poboczne, niezwykle ważne projekty. W jeden z nich zaangażował się Brian "Head" Welch. Gitarzysta podkreśla, jak ważna jest to dla niego inicjatywa.

Przed Kornem bardzo pracowity rok. Formacja wyruszy w światową trasę koncertową, zagra na największych rockowo-metalowych festiwalach, bardzo dużo mówi się też, że okazją do całej tej serii pokazów będzie nowy materiał formacji, który już teraz określany jest mianem jednego z najbardziej wyczekiwanych tego roku. Muzyka muzyką, ale członkowie grupy od lat angażują się w liczne poboczne projekty - jeden z najświeższych jest naprawdę szczególny i społecznie istotny.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

"Head" dla zdrowia psychicznego!

Brian "Head" Welch jest tym członkiem Korna, który bardzo głośno i otwarcie mówi o problemach psychicznych, które szczególnym cieniem położyły się na jego życiu w czasach największej popularnościy formacji. Muzyk pomoc i siłę odnalazł w wierze, jako szczególny moment dla swojego życia postrzega chrzest, który otrzymał w 2005 roku. Gitarzysta zdaje sobie przy tym sprawę z wagi skutecznej psychoterapii, możliwość skorzystania z której powinien mieć tak naprawdę każdy, kto tego potrzebuje.

To właśnie z tego powodu Welch zdecydował się połączyć siły z Atlantic Behavioral Health, by stworzyć Centrum Leczenia Zdrowia Psychicznego, z usług którego korzystać będą mogli mieszkańcy Massachusetts i New Hampshire. Jak przekazano w informacji prasowej, miejsce łączyć będzie różne techniki terapii: indywidualną, grupową oraz farmakologiczną. Sam gitarzysta także wydał oświadczenie, w którym napisał, jak ważna jest dla niego ta współpraca.

Nigdy, przenigdy nie zapomnę głębin ciemnej energii, która żyła w moim umyśle wiele lat temu. To było naprawdę jak życie w emocjonalnym lochu z zerowym światłem i nie mogłem znaleźć klucza do wyjścia. Współpraca z Atlantic to dla mnie coś bardzo osobistego, to nie tylko kolejna firma do zainwestowania. Wiem, jak to jest żyć na dnie ciemnego dołu, ale wiem też, że jeśli włożysz w pracę, światło wróci, a Atlantic pomoże tak wielu ludziom znaleźć ten przełącznik światła. Z wyjątkiem kilku zdarzeń po drodze, w ciągu ostatnich 20 lat, byłem najszczęśliwszym, jaki kiedykolwiek byłem w moim życiu. Wierzę, że jeśli ja mogłem całkowicie zmienić trajektorię mojego zdrowia psychicznego i emocjonalnego, to każdy może! Atlantic może być tak cennym narzędziem pomagającym ludziom w osiągnięciu tego - napisał gitarzysta.