Gitarowy Rekord Świata 2024

i

Autor: Materiały prasowe

Gitarowy Rekord Świata 2024

Gitarowy Rekord Świata 2024 - rusza rejestracja uczestników

2024-04-10 12:33

Tylko raz w roku, tylko w jednym miejscu na świecie od ponad 20 lat gromadzą się tysiące gitarzystów i gitarzystek, aby oddać hołd muzyce Jimiego Hendrixa. Już 1 maja we Wrocławiu odbędzie się 22. edycja Gitarowego Rekordu Świata z udziałem największych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny gitarowej. Zagrają m.in. Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band, Małgorzata Ostrowska, Zbigniew Hołdys, Wojciech Waglewski, Joscho Stephan i Neil Zaza. Ruszyła rejestracja uczestników.

Co roku 1 maja za sprawą Gitarowego Rekordu Świata Wrocław zamienia się w miasto gitary. Złożona z tysięcy instrumentów strunowych orkiestra dyrygowana przez Leszka Cichońskiego wykonuje na Rynku wielkie przeboje muzyki gitarowej – od „Wild Thing”, przez „Czerwony jak cegła”, po legendarne rekordowe „Hey Joe”, wysyłając w świat niepowtarzalną energię Uni-Vibe.

Od tej piosenki zaczął się rock'n'roll? Historia powstania utworu "Maybelline"

Gwiazdy pomogą pobić rekord

Podczas 22. edycji Gitarowego Rekordu Świata na wrocławskim Rynku usłyszymy formację Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band. Lider i gitarzysta zespołu z tysiącami gitarzystów zagra hit wszech czasów „Rock’n’Roll Is King” i weźmie udział w próbie ustanowienia nowego rekordu. Z kolei Małgorzata Ostrowska świętować będzie 40-lecie pracy artystycznej – na Scenie Głównej wykona m.in. nieśmiertelną „Meluzynę”, wielki przebój filmowej adaptacji „Podróży Pana Kleksa”. Swój udział w Rekordzie potwierdzili też Zbigniew Hołdys i Wojciech Waglewski, którzy po 40 latach zagrają we Wrocławiu kultowy album „I Ching”. Nie zabraknie światowej sławy wirtuozów gitary – Joscho Stephan jest mistrzem stylu gypsy jazz, a Neil Zaza to jeden z najlepszych gitarzystów rockowych. Do grona gwiazd tegorocznej edycji Rekordu dołączą kolejni artyści – szczegóły już wkrótce.

Rusza rejestracja uczestników. Zapisz się i przygotuj do Rekordu!

Udział w Gitarowym Rekordzie Świata jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Już teraz – pod linkiem można zgłosić swój udział w tegorocznej edycji Rekordu. Wcześniejsza rejestracja uprości i skróci procedurę obowiązkowych zapisów w punkcie rejestracji na wrocławskim Rynku, który jak co roku działał będzie 1 maja w godz. 10:00 – 15:45. Oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata zaplanowana jest na godzinę 16.00, ale warto wziąć udział w całych obchodach gitarowego święta, które rozpoczną się już od godziny 10.00 na kilku scenach w samym sercu Wrocławia.

W tym roku do ustanowienia nowego rekordu potrzeba przynajmniej 7968 gitar i innych podobnych instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim. Gitarzystom, którzy podejmą próbę ustanowienia rekordu, przysługiwać będą ulgowe bilety na koncerty w ramach festiwalu 3-Majówka 2024, których program znajduje się na stronie. Bilety dla gitarzystów są już dostępne.

Więcej informacji o Gitarowym Rekordzie Świata 2024.

Sprawdź najlepsze solówki Jimmy'ego Page'a!