Gitarowy Rekord Guinessa 2022 we Wrocławiu. Zagra na nim najszybszy gitarzysta świata!

i

Autor: Materiały prasowe organizatora Gitarowy Rekord Guinessa 2022 we Wrocławiu. Zagra na nim najszybszy gitarzysta świata!

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu 2022 - jak się zgłosić? ZASADY, DATA

2022-04-26 11:41

Hey Joe ponownie wybrzmi na wrocławskim Rynku! Z okazji okrągłego jubileuszu organizatorzy przygotowali nie tylko konkurs w biciu rekordu Guinnessa, ale również wiele innych atrakcji. Jak wziąć udział w wydarzeniu? Wszystko, co powinniście wiedzieć znajdziecie w artykule.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2022 ponownie odbędzie się we Wrocławiu. Jeden z największych szlagierów Jimiego Hendrixa ponownie zabrzmi na rynku tego miasta. Organizatorzy zdecydowali się przywołać do życia to muzyczne wydarzenie po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa. Warto podkreślić, że będzie to jubileusz, ponieważ Największa Gitarowa Orkiestra Świata zagra już po raz 20! Osoby, które nie będą mogły pojawić się we Wrocławiu, dostaną możliwość obejrzenia transmisji online na stronie HeyJoe.pl. Wszyscy zainteresowani udziałem w wydarzeniu powinni zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami, które publikujemy poniżej. Sprawdźcie, jak wziąć udział we wspólnym graniu i zapisać się w historii!

Wywiadówka - Jan Borysewicz

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu 2022 - jak się zgłosić?

Organizatorzy opublikowali informację, że do ustanowienia nowego rekordu potrzeba 7424 gitarzystów! Aby wziąć udział i stać się częścią tego ważnego wydarzenia wystarczy mieć gitarę i znać pięć akordów - C, G, D, A oraz E. Właśnie takich dźwięków potrzeba, aby zagrać "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Udział można wziąć, zgłaszając się na stronie Zgloszenia24.pl (po kliknięciu zostaniecie bezpośrednio przeniesieni do zgłoszenia) lub pojawiając sie na wrocławskim Rynku w dniu wydarzenia (punkt rejestracji będzie czynny w godzinach 10:00 - 15:45). Pamiętacie o zabraniu dowodów osobistych, legitymacji szkolnej lub innego dokumentu.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2022 - DATA, ZASADY

Aby wziąć udział wystarczy mieć gitarę i znać pięć chwytów. Liczą się zarówno gitary akustyczne, klasyczne, elektryczne, a nawet basowe! Jeżeli jesteście w posiadaniu ukulele, banjo i mandoliny również możecie wziąć udział w biciu rekordu. Nie trzeba być pełnoletnim, a uczestnictwo jest bezpłatne. Gitarowy Rekord Guinessa odbędzie się 1 maja 2022 we Wrocławiu (Rynek Główny).O godzinie 15:45 rozpocznie się obowiązkowa próba generalna, a sam konkurs o 16:00. Kilka minut później organizatorzy pochwalą się wynikami i czy udało się ponownie wpisać do Księgi Guinnessa.

Sonda
Weźmiesz udział w Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu?

Gitarowy Rekord Guinnessa 2022 - atrakcje

Poza wspólnym graniem na gitarze, organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Uczestnicy dostaną na pamiątkę Certyfikat Rekordzisty oraz opaskę na rękę. Będzie możliwość nabycia koszulek i innych gadżetów festiwalowych oraz tańsze bilety na koncerty gwiazd. W dniu wydarzenia o godzinie 13:00 ze sceny usłyszymy "Wehikuł czasu" w wykonaniu Dżemu, a o 14:45 "Zawsze tam gdzie Ty" z Janem Borysewiczem.