Geezer Butler napisał autobiografię! Co wiadomo na temat Into The Void: From Birth To Black Sabbath - And Beyond?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Nadchodzi autobiografia muzyka Black Sabbath

Geezer Butler napisał autobiografię! Szczegóły "Into The Void: From Birth To Black Sabbath - And Beyond"

2023-03-30 16:46

Nadchodzi wielka gratka dla fanów Black Sabbath, a szczególnie basisty grupy, Geezera Butlera. Muzyk właśnie ogłosił, że jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy jego autobiografia! Co wiadomo na temat pozycji, zatytułowanej "Into The Void: From Birth To Black Sabbath - And Beyond"? Kiedy ukaże się książka?

Geezer Butler dał się poznać światu przede wszystkim jako basista i główny autor tekstów piosenek zespołu Black Sabbath. Muzyk dołączył do składu już w 1968 roku. Swoją pierwszą grupę Geezer założył jednak pod koniec 1967 roku - mowa o formacji Rare Breed, której członkiem był także Ozzy Osbourne. Choć początkowo Butler, zainspirowany Johnem Lennonem, grał na gitarze rytmicznej, to członkowie Black Sabbath bardzo szybko doszli do porozumienia w temacie podziału obowiązków, w związku z czym Geezer zajął pozycję basisty. Muzyk kilkukrotnie odchodził z zespołu i do niego powracał, ostatecznie brał udział w nagraniu osiemnastu wydawnictw. Butler w 1995 roku założył grupę G/Z/R, która wydała trzy album studyjne. Całkiem niedawno media rozpisywały się o pogorszeniu się stanu zdrowia artysty, w wyniku czego wylądował on nawet w szpitalu. Wygląda na to, że basista bardzo szybko doszedł do siebie i ma już wielkie plany na nadchodzące miesiące!

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Kiedy ukaże się autobiografia Geezera Butlera?

Już 6 czerwca w Stanach Zjednoczonych i dwa dni później w Wielkiej Brytanii, światło dzienne ujrzy autobiografia Geezera Butlera! Pozycja została zatytułowana Into The Void: From Birth To Black Sabbath - And Beyond i jak wskazuje jej wydawca, jest to niezwykle wylewne, szczere, ale przy tym zabawne wspomnienie legendarnego heavy metalowca. W książce basista opowie nie tylko o swoich latach w Black Sabbath, ale też o dalszej karierze i próbie udowodnienia, że potrafi on istnieć i funkcjonować poza słynnym zespołem. Muzyk szczerze opowie także o swoim dzieciństwie, religijności, a także klasowości, która zdefiniowała pierwsze lata jego życia. Geezer podzielił się ze światem okładką książki - możesz ją zobaczyć poniżej.

Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na temat polskiego wydania autobiografii. Gdy tylko się to zmieni, przeczytasz o tym na naszej stronie!