GCH+

i

Autor: Materiały prasowe

GCh+ - "Highway". Muzyczna podróż dookoła (wszech)świata

2022-03-25 20:58

GCh+ łączą ambient, jazz i elektronikę. Zespół tworzy akustyczne i syntetyczne brzmienia, by opowiedzieć swoją historię i kreować niezwykłe dźwiękowe światy. 24 marca ukazał się trzeci singiel grupy zatytułowany "Highway" z nadchodzącego albumu "Timelapse". Wariacja dźwięków, która przeniesie was na inną planetę.

Zespół GCh+ zaprezentował kolejny singiel z płyty. Highway to najbardziej hip-hopowy numer na całej płycie zatytułowanej "Timelapse". Pierwsze skrzypce (na flecie) zagrał w nim Łukasz Jankowski. Solo fletu jest tak dobre, jak przerwa na kawę w długiej trasie. Bo tak na marginesie, to kolejny utwór inspirowany podróżą. Świetnie się go słucha, gdy linie na asfalcie odpływają w dal. Posłuchajcie, naprawdę warto odpłynąć na niecałe 7 minut i zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości.

Wcześniejsze single ze zbliżającego się wielkimi krokami albumu "Timelapse" to numery: "Transit 5" i "S3".

GCh+ - biografia i skład zespołu

W 2014 roku muzycy założyli swój pierwszy zespół - Grzeczni Chłopcy. Grali współczesne piosenki zaaranżowane w stylu retro. W 2019 roku poczuł zew tworzenia i zaczęli pracę nad autorskim materiałem. W ciągu kolejnych dwóch lat stworzyli jedenaście utworów inspirowanych naszymi wspólnymi podróżami. To refleksyjna muzyka, na granicy jazzu, ambientu i elektroniki. Przybrali również nową nazwę - GCh+. Zespół tworzy pięciu nietuzinkowych, młodych mężczyzn: gitarzysta Grzegorz Duszak, pianista Piotr Iwański, flecista Łukasz Jankowski, perkusista Radosław Mysłek i kontrabasista Michał Mościcki.