Ganczarska i jej kolejny krok do muzycznego spełnienia. Posłuchaj singla Zew

i

Autor: Materiały prasowe Nowy numer Ganczarskiej

Ganczarska i jej kolejny krok do muzycznego spełnienia. Posłuchaj singla "Zew"

2022-06-01 10:49

1 czerwca swoją premierę miał singiel Luizy Ganczarskiej, zatytułowany “Zew”. Numer zapowiada debiutancki album wokalistki, który ukaże się już na jesieni tego roku. Wraz z piosenką, ukazał się też teledysk, w którym gościnnie swojego głosu użyczyła legenda polskiego dziennikarstwa Krystyna Czubówna. Jak wygląda droga do spełnienia swoich marzeń? Posłuchajcie, jak brzmi “Zew”!

Luiza Ganczarska to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyki. Po ziemi chodzi twardo jakby grawitacja ciągnęła ją mocniej niż należy, a jednocześnie stąpa po niewidzialnych krawędziach miękko i zwinnie jak kot. Wytycza ścieżki i zaciera ślady. Ma w sobie małą anarchistkę, z kolanami odrapanymi od chodzenia po drzewach, które od dzieciństwa jakoś się nie zagoiły. Choć nie wyrosła z trampek, umie biegać w szpilkach. Taki dualizm mógłby być ciężkim dysonansem. A jednak ma swój balans. I taki balans jest również w jej muzyce. Raz lirycznej, raz rozkrzyczanej. Jak ogień, który nie żyje bez powietrza i wielkich przestrzeni. To muzyka, która jest patrzeniem na szeroki horyzont z dachu niedokończonej budowy. Wieje wiatr, włosy się plączą. Wdech, wydech. Robisz krok do przodu i lecisz. Luizę Ganczarską usłyszeć będzie można wraz z Groove Section (w składzie: Adrian Adamski, Damian Kurasz, Witold Paśko, Bartek Skiba, Rafał Inglot) m.in. podczas zbliżającego się CieszFanów Festiwal.

Ganczarska i jej “Zew”

Zew to zderzenie wielkich marzeń i lęków, głodu spełnienia i bezczynności, tęsknoty za wolnością i blokad. Droga do samorealizacji bywa kręta i nie jest usłana różami. Jak będzie w tym przypadku? Premiera utworu 1 czerwca. Singiel stanowi zapowiedź debiutanckiego albumu Luizy „Teraz”, który światło dziennie ujrzy jesienią tego roku. Premierze singla Zew towarzyszy premiera teledysku, który przedstawia wyrwanie się z klatki prosto na drogę do spełnienia marzeń. Gościnnie w teledysku głosu użyczyła legenda polskiego dziennikarstwa Krystyna Czubówna.

Wcześniejsze projekty Ganczarskiej

Avon „PrzeMOC wobec KOBIET. Skreśl niepotrzebne” – kampania społeczna w ramach akcji Avon Alert, za sprawą której powstała pierwsza w Polsce aplikacja przeciw przemocy. Jej zadaniem jest wspieranie kobiet i pokazanie ich mocy, zamiast słabości. Informacje o kampanii pojawiły się w telewizji, prasie i Internecie, a spot, z muzyką skomponowaną i wyprodukowaną przez Luizę, został obejrzany ponad 5,5 miliona razy.

Mamalarka – projekt powstał spontanicznie, łącząc w sobie trzy kobiece osobowości i trzy sfery sztuki: malarstwo, film i muzykę. Jego pierwszym elementem był cykl malarski Barbary Porczyńskiej. „MaMalarka” powstała z gry słów: mama i malarka – z połączenia, wydawać by się mogło, wykluczających się światów. To zanurzenie się w codzienność kobiety – matki – artystki, gdzie tok i sens nadają rytuały codzienne. To świat pomiędzy. Pomiędzy malarstwem, przedmiotem, słowem. Świat pełen sprzeczności i nieustającej walki kobiety o własną tożsamość. O dźwięki w filmie – kompozycję, produkcję, miks i mastering muzyki zadbała Luiza, która jakiś czas później na tej bazie  stworzyła również album muzyczny o tym samym tytule.

Majka Jeżowska w Esce ROCK! Artystka o Dniu Matki, Nergalu, Pol'and'Rock Festival i vlogowaniu