Frontside i Dopelord kolejnymi gwiazdami 18-stej edycji Festiwalu Rockowa Noc w Rzeszowie!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Marcin Halerz Kolejne gwiazdy Rockowej Nocy 2023

Frontside i Dopelord kolejnymi gwiazdami 18-stej edycji Festiwalu Rockowa Noc w Rzeszowie!

2023-04-18 9:10

Rockowa Noc – najgłośniejszy festiwal w Rzeszowie ogłosił dwa kolejne zespoły oraz start kwalifikacji do przeglądu konkursowego dla młodych kapel. W nocy z czwartku na piątek line-up Rockowej Nocy poszerzyły dwa metalowe składy: Frontside i Dopelord. Od środy 5 kwietnia można też dokonać zgłoszenia do przeglądu konkursowego, w którym 5 wyłonionych wcześniej zespołów zawalczy o statuetkę im. Tadeusza Nalepy, występ na dużej scenie oraz inne nagrody. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2023 roku.

Line-up Rockowej Nocy rozrósł się o dwa kolejne zespoły spod znaku ciężkich brzmień. W ostatni weekend sierpnia Frontside zagra jedyny w tym roku festiwalowy występ oparty o album „I odpuść nam nasze winy”. Sosnowiecki skład świętuje w tym roku swoje 30-te urodziny, zatem obok numerów z wymienionego wcześniej wydawnictwa na scenie należy spodziewać się też największych hitów zespołu. Na scenie zobaczymy też Dopelord, których muzyka klasyfikowana jako stoner doom metal charakteryzuje się miażdżącym wręcz brzmieniem gitar i chwytliwymi refrenami. Oba zespoły towarzyszą w jubileuszowej trasie z okazji 40-lecia zespołu Vader, jednego z headlinerów Rockowej Nocy.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

Przegląd zespołów konkursowych

Tradycyjnie, ważnym elementem Rockowej Nocy jest przegląd kapel rockowych, które walczą o statuetkę Tadeusza Nalepy, występ na dużej scenie, realizację materiału w Estrada Studio oraz nagrodę pieniężną. Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego w zakładce „konkursowy przegląd zespołów” na stronie www.rockowanoc.pl. Spośród pięciu finałowych kapel wyłonieni zostaną zwycięzcy przeglądu, którzy drugiego dnia Festiwalu zagrają na dużej scenie obok największych gwiazd polskiej muzyki rockowej i metalowej. Laureaci Rockowej Nocy otrzymają również nagrodę finansową w wysokości 3000,00 zł i możliwość zrealizowania 36 godzin nagrań oraz miksu i masteringu w profesjonalnym studiu Estrady Rzeszowskiej, pod opieką realizatora dźwięku. Wyróżniony zostanie też skład, który przygotował najlepszą aranżację utworu Tadeusza Nalepy lub zespołu Breakout – czeka na nich nagroda w wysokości 1000,00 zł i 18 godzin w Estrada Studio. Organizatorzy sygnalizują również, że w tym roku pojawi się niespodzianka w postaci kolejnej atrakcyjnej nagrody w przeglądzie, jednak póki co nie zdradzono szczegółowych informacji. Do konkursu w ramach zeszłorocznej edycji festiwalu zgłosiło się prawie 100 kapel.

Rockowa Noc - szczegóły wydarzenia

Rockowa Noc obchodzi w tym roku swoje 18-te urodziny, w związku z czym organizatorzy zapowiadają huczną zabawę do białego rana. Festiwal odbędzie się w dniach 25 i 26 sierpnia 2023 r. na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Na chwilę obecną ogłoszono występy zespołów Vader, Nocny Kochanek, Waluś Kraksa Kryzys, Frontside, Dziwna Wiosna, Dopelord, a to nie koniec niespodzianek. Konferansjerem najhuczniejszej 18-stki w Polsce będzie pozytywny bohater polskiej alternatywy, laureat kultowego Jarocina, muzyk Dzieci Kapitana Klossa, Apteki, Homo Twist, Pudelsów, zespołu Kury i KnŻ - Olaf Deriglasoff.

Karnety na 2 dni festiwalu można kupić w promocyjnej cenie 79,00 zł do 18 maja 2023 r. za pośrednictwem bileterii Ticketmaster, Biletomat oraz Going lub stacjonarnie w salonach Empik. Organizatorami Rockowej Nocy są Estrada Rzeszowska oraz Rzeszów Stolica Innowacji, a partnerem strategicznym agencja ARTO Music&Media.

Linki do zakupu biletów: