Foo Fighters

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty 2024

Foo Fighters wrócili do Europy - jakiej setlisty można się spodziewać na Open’er Festival 2024? Wybrzmiała NOWA piosenka!

2024-06-14 9:38

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny Open'er Festival, a to oznacza jedno - wyczekiwany przez fanów i fanki występ Foo Fighters w naszym kraju! Formacja jest w trasie, promującej ubiegłoroczny krążek "But Here We Are". Zespół właśnie rozpoczął europejską odsłonę serii występów - jaka setlista wybrzmiała na pokazie?

Gdy w marcu 2022 roku świat obiegła informacja o nagłej śmierci Taylora Hawkinsa, wieloletniego perkusisty Foo Fighters, wydawało się, że przyszłość zespołu stanęła pod pewnym znakiem zapytania. Sama formacja po tym tragicznym wydarzeniu na kilka miesięcy usunęła się w cień, powróciła jesienią 2022 roku na dwa tribute koncerty w hołdzie Hawkinsowi, a ostatniego dnia roku zamieściła post, w którym dała do zrozumienia, że zamierza działać dalej.

Wiosną 2023 roku nadeszło tego potwierdzenie w postaci singla Rescued, którym to Dave Grohl i spółka oficjalnie zapowiedzieli wydanie albumu But Here We Are. Krążek ukazał się rok temu, jeszcze wcześniej zaś stało się jasne, że na chwilę obecną perkusistą w Foo Fighters będzie Josh Freese. To z nim w składzie grupa wyruszyła w trasę, która już naprawdę niedługo dotrze do Polski!

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Foo Fighters grają w Europie! Na setliście pojawiły się niespodzianki

Przypominamy, że formacja jest jednym z headlinerów tegorocznego Open'er Festival. Foo Fighters zagrają na Main Stage w środę 3 lipca. Grupa po ostatniej serii koncertów na terenie rodzimych Stanów Zjednoczonych wróciła na teren Europy. W czwartek 13 czerwca zagrała ona w Manchesterze, dzięki czemu wiemy, jakiej, mniej więcej, setlisty możemy się spodziewać na Open'erze. Jak to bywa w przypadku Foo Fighters, postawił on na imponujący, liczący dwadzieścia cztery piosenki, zestaw. Nie zabrakło w nim tych największych klasyków, z Monkey Wrench, Learn to Fly, The Pretender, Times Like This, My Hero (w wolniejszej wersji), All My Life, dedykowanej Taylorowi Aurory czy Best of You na czele.

Na pokazie pojawiła się także spora niespodzianka w postaci niewydanej nigdy wcześniej na żywo piosenki Unconditional. Miała ona powstać już lata temu, a kapela powróciła do niej teraz, niespodziewanie w trakcie prób do występów w Wielkiej Brytanii i idąc za ciosem postanowiła zaprezentować ją na żywo. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy zespół zdecyduje się wydać numer w wersji studyjnej, ani czy stanie się on stałym elementem setlisty na trasie, a w związku z tym wybrzmi także na Open'er Festival. Poniżej pełna lista utworów, które zagrano w Manchesterze:

Foo Fighters - setlista koncertu w Manchesterze, 13 czerwca 2024 r.

 1. Monkey Wrench
 2. Learn to Fly
 3. No Son of Mine
 4. Rescued
 5. The Pretender
 6. Times Like These
 7. Generator
 8. Stacked Actors
 9. Medicine at Midnight
 10. Walk
 11. Statues
 12. Under You
 13. My Hero (wolna wersja)
 14. This Is a Call
 15. The Sky Is a Neighborhood
 16. Arlandria
 17. These Days
 18. Sabotage / Blitzkrieg Bop / Whip It / March of the Pigs / I've Got a Tiger by the Tail
 19. All My Life
 20. Unconditional (światowa premiera)
 21. Aurora
 22. Best of You

Bis:

 1. The Teacher
 2. Everlong 

Sprawdź nagranie z wykonania nowej piosenki:

Poniżej sprawdź najważniejsze utwory Foo Fighters, nagrane z Taylorem Hawkinsem: