Foo Fighters publikuje tajemniczy post z NOWĄ muzyką! Co szykuje zespół?

i

Autor: Theo Wargo/Getty AFP/East News Foo Fighters zapowiada nową muzykę?

Foo Fighters publikuje tajemniczy post z NOWĄ muzyką! Co szykuje zespół?

2023-04-13 10:09

Już za niespełna miesiąc zespół Foo Fighters rozpocznie wyczekiwaną trasę koncertową. Grupa powraca na światowe sceny nieco ponad rok po niespodziewanej śmierci perkusisty, Taylora Hawkinsa. Wszystko wskazuje na to, że będzie to także muzyczny powrót! W social mediach formacji pojawił się post z fragmentem NOWEJ muzyki! Co Foo Fighters szykują dla fanów?

Zespół Foo Fighters przygotowuje się do wielkiego powrotu. Dokładnie 31 grudnia 2022 roku formacja ogłosiła, że zamierza kontynuować działalność po tragicznej śmierci Taylora Hawkinsa, wyraźnie dając do zrozumienia, że będzie dalej nagrywać i koncertować. Nie trzeba było długo czekać, by grupa ogłosiła swoje pierwsze występy. Na dzień dzisiejszy, kalendarz koncertowy formacji wygląda już naprawdę imponująco, choć nierozwiązana pozostaje kluczowa kwestia - kto zasiądzie za perkusją. Media dotarły do informacji, jakoby miał to być Matt Cameron, perkusista takich grup, jak Pearl Jam i Soundgarden, a prywatnie bliski przyjaciel Dave'a Grohla i nieżyjącego Hawkinsa. Sam zainteresowany zdementował już te wieści, a fani podejrzewają, że za bębnami zasiądzie sam Dave! Wszystko wskazuje na to, że rozwiązanie tej zagwostki jest już blisko!

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Nadchodzi nowa muzyka od Foo Fighetrs?

W środę 12 kwietnia w social mediach zespołu pojawił się tajemniczy post, sama formacja zaś zmieniła oprawę graficzną. Wpis prezentuje krótkie wideo, przedstawiające grafikę z napisem "Are You Thinking What I'm Thinking"? i opatrzony jest fragmentem NOWEJ, niepublikowanej dotąd muzyki! Na pierwszy plan w udostępnionym kawałku wysuwa się oczywiście partia perkusji. Czy to zapowiedź premiery nowej kompozycji? A może nawet całego albumu? Czy mowa o materiale, powstałym jeszcze z udziałem Taylora Hawkinsa, czy już po jego śmierci, z udziałem nowego perkusisty? Czekamy na wieści!