Floor Jansen zasłabła i trafiła do szpitala po koncercie. Artystka odwołuje koncerty

i

Autor: Pete Doherty/Retna/Photoshot/REPORTER Problemy zdrowotne Floor Jansen

Floor Jansen zasłabła i trafiła do szpitala po koncercie. Artystka odwołuje występy

2023-07-06 10:14

Floor Jansen ma za sobą niezwykle intensywne miesiące i dotyczy to zarówno życia prywatnego artystki, jak i zawodowego. Obecnie gwiazda czeka na narodziny drugiego dziecka, jednak wciąż intensywnie koncertowała. Dziś już wiadomo, że odbiło się to na jej zdrowiu, na tyle mocno, że Floor wylądowała w szpitalu.

W ciągu ostatnich miesięcy w życiu Floor Jansen działo się naprawdę sporo. W październiku 2022 roku artystka ogłosiła za pośrednictwem swoich social mediów, że zdiagnozowano u niej nowotwór piersi i podda się zabiegowi usunięcia guza. Już dwa dni później wokalista poinformowała, że wszystko przebiegło pomyślnie, a ona skupia się na powrocie do formy. W połowie listopada Floor zwróciła się do fanów z wiadomością, iż badania wykazały, iż jest wolna od raka, w związku z czym powoli wraca ona do koncertowania. Już w styczniu 2023 roku ukazał się czwarty solowy singiel Jansen, a 24 marca na rynku pojawił się jej debiutancki autorski album, zatytułowany Paragon. W tym samym miesiącu Floor i jej mąż, znany z zespołu Sabaton Hannes Van Dahl, poinformowali, że spodziewają się drugiego dziecka. Artystka jednak nie zwolniła tempa i wciąż intensywnie koncertowała - 29 kwietnia wystąpiła jako jeden z supportów Metalliki w Amsterdamie. Teraz już wiadomo, że ten tryb życia nieco odbił się na jej zdrowiu.

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

Floor Jansen odwołuje koncerty

Floor jest już obecnie w końcowej fazie ciąży i jak poinformowała w oświadczeniu, jej organizm zaczął się nieco buntować. Wokalistka napisała w swoich social mediach, że po koncercie z Nightwish, który miał miejsce trzy tygodnie temu, była tak wyczerpana, że zasłabła za kulisami i musiała zostać zabrana do szpitala. Choć stan Jansen i jej nienarodzonego jeszcze dziecka jest dobry, wokalistka musi nieco zwolnić i odpocząć. Floor pisze wprost, że liczyła, że uda się jej nieco odpocząć i da radę stanąć na scenie, tak się jednak nie stało. W związku z tym gwiazda poinformowała o konieczności odwołania najbliższych koncertów. Wokalistka najpewniej wróci do występowania dopiero za kilka miesięcy, po urodzeniu dziecka.

Odwołanie koncertów łamie mi serce! To decyzja, której zdecydowanie nie podejmuję pochopnie. Ale mam nadzieję zobaczyć Was z powrotem na jednym z moich koncertów w najbliższej przyszłości! W dobrym zdrowiu. Na razie chwilowo pożegnam się ze sceną i obiecuję dbać o siebie i maleństwo - pisze Floor w oświadczeniu.