Dlaczego Metallica ścięła włosy? Jason Newsted opowiada zabawną historię

i

Autor: screen: https://youtu.be/RDN4awrpPQQ

Dlaczego Metallica ścięła włosy? Jason Newsted opowiada zabawną historię

2021-09-08 10:39

Wiele osób zastanawia się do dzisiaj, dlaczego Metallica w latach 90-tych ścięła włosy. Brzmi banalnie, jednak wiele osób się nie wie, co popchnęło zespół do takich zmian? Jason Newsted rozwiał wszelkie wątpliwości na ten temat, przy okazji przytaczając zabawną historię.

Gdy Metallica pokazała się w latach 90-tych w krótkich włosach, wszyscy fani byli mocno w szoku. Wiadomo, zmiana wizerunkowa była zaskoczeniem, a jednocześnie zbiegło się to z eksperymentami muzycznymi w wykonaniu zespołu. Co pchnęło Metallikę do ścięcia włosów? Na ten temat wypowiedział się Jason Newsted, który jako pierwszy w zespole, zdecydował się na zmianę wizerunku.

Co tam w środku gra - Acid Drinkers - Live 2014 & 2019

Dlaczego Metallica ścięła włosy? Jason Newsted przypomniał zabawną sytuację

W podcaście dla 'Metal Hammera', Jason Newsted wspomniał tamten okres działalności zespołu i wyjaśnił, dlaczego pierwszy obciął włosy:

Ja ściąłem włosy w 1992 roku, a oni dopiero w 1996. Wiesz co jest zabawne? Kiedy przekraczaliśmy granice, oni mieli zmierzwione kudły, a ja miałem krótkie, niekiedy przylizane włosy. Wyglądałem jak glina. Przechodziłem przez odprawę bez żadnych problemów. „Tędy proszę, szanownego pana”, a tych skurczybyków zatrzymywali na lewo i prawo. James i Lars byli wielokrotnie zatrzymywani, bo wyglądali na zmęczonych, do tego jak wypili to się pocili jak świnie. Kiedy tak wyglądasz na lotnisku, myślą, że może coś połknąłeś albo próbowałeś przemycić coś w tyłku i ci się otworzyło. Dlatego ich zawijali a ja przechodziłem na luzie. Po pewnym czasie to zauważyli, a ja do tego zacząłem umawiać się z modelkami, dziewczynami Playboya. Zaczęli się zastanawiać: „Co jest, kur*a?”. Potem James ściął włosy, następnie Kirk i po kilku latach wszyscy się obcięli.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu