Disturbed

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Distrubed przygotowują się do nagrywania nowego albumu? "Mam na telefonie jakieś tysiąc riffów"

Dan Donegan, gitarzysta formacji Disturbed, na brak pomysłów narzekać nie może. Przyznał w jednym z ostatnich z wywiadów, że na telefonie gromadzi pomysły na riffy. Ma ich podobno ok. tysiąca! Czy to oznacza, że zespół planuje w najbliższym czasie nagrywanie kolejnego albumu?

Distrubed przygotowują się do nagrywania nowego albumu?

Amerykańska formacja Disturbed na rynku działa już 30 lat. Przez ten okres zespół wydał osiem studyjnych albumów, z czego ostatni – zatytułowany "Divisive" – ukazał się w 2022 roku. Czy to już czas na tworzenie kolejnej płyty? Na ten temat ostatnio wypowiedział się Dan Donegan, gitarzysta Disturbed. 

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

W tej chwili skupiamy się na trasie, występach oraz produkcji. Mam prawdopodobnie z tysiąc riffów w telefonie, ja po prostu nagrywam coś w danej chwili. I chowam to do skarbca. Zajrzę do niego później. Być może do tego wrócę i zobaczę, czy to coś ponownie mnie uderzy. Często jednak zaczynamy od zera, czyli improwizowania i próbowania uchwycenia czegoś nowego w danym momencie. Wolę więc poczekać aż to się stanie. A jeśli potrzebuję jakiegoś riffu w tym czy innym miejscu, mam się na czym oprzeć – wyjaśnił muzyk w rozmowie dla stacji radiowej 99.7 The Blitz. 

Ogromny sukces Disturbed

Przypomnijmy, że w 2015 roku, na albumie "Immortalized", formacja Disturbed umieściła cover "The Sound of Silence" grupy Simon & Garfunkel. Takie posunięcie okazało się strzałem w dziesiątkę. Ich wersja stała się ogromnym przebojem. Zresztą, obecnie ten utwór jest wskazywany jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych z całego katalogu Disturbed.

Ostatnio teledysk do "The Sound of Silence"  przekroczył magiczną barierę miliarda wyświetleń w serwisie YouTube. Całkiem niedawno także ich wersja zyskała nowe życie, dzięki... remixowi, który bije rekordy popularności. Odpowiada za niego australijski DJ oraz producent Cyril Riley.

Oto rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify: