Depeche Mode na DWÓCH KONCERTACH w Polsce w 2024 roku! Gdzie i kiedy zagra zespół?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Depeche Mode w Polsce na dwóch koncertach [DATY, MIASTO, BILETY]

Depeche Mode zapisał się w historii amerykańskiego “Billboardu”! To wielkie osiągnięcie grupy

2023-04-12 10:29

Nie da się ukryć - zespół Depeche Mode ma powody do świętowania. Grupa wydała kilka tygodni temu swój najnowszy, piętnasty album studyjny, zatytułowany "Memento Mori". Wydawnictwo zostało bardzo ciepło przyjęte przez fanów i zyskało świetne opinie krytyków. Szczególną popularnością cieszy się utwór "Ghosts Again", dzięki któremu zespół zapisał się w historii amerykańskiego "Billboardu"!

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla zespołu Depeche Mode. W maju 2022 roku świat obiegła informacja o śmierci założyciela grupy, Andy'ego Fletchera. Przyszłość formacji wydawała się być bardzo niepewna, jednak w sierpniu Dave Gahan i Martin Gore udostępnili zdjęcie ze studia, dając jasno do zrozumienia, że zamierzają kontynuować działalność jako duet. W październiku Panowie oficjalnie ogłosili trasę koncertową, promującą album Memento Mori. Na pierwsze dźwięki wydawnictwa przyszło nam poczekać do lutego 2023 roku, kiedy to ukazał się utwór Ghosts Again. Cała płyta miała swoją premierę dokładnie 24 marca - płyta została niezwykle ciepło przyjęta przez fanów, z równie dużym entuzjazmem podeszli do niej krytycy. Ostatecznie Memento Mori zadebiutował na drugim miejscu brytyjskiej listy przebojów i czternastym w Stanach Zjednoczonych.

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Wielki sukces Depeche Mode w Stanach Zjednoczonych!

To właśnie dzięki pierwszemu singlowi z Memento Mori grupie udało się odnieść wielki sukces w USA! Utwór Ghosts Again cieszy się w tym kraju bardzo dużą popularnością, dzięki czemu udało mu się dotrzeć do dziewiątego miejsca na liście Rock & Alternative Airplay magazynu "Billboard"! Jest to pierwszy utwór Depeche Mode w Top 10 tego rankingu. Zestawienie zadebiutowało w 2009 roku, a wtedy pojawił się na nim numer Wrong, który dotarł do 38. pozycji. Oznacza to, że grupie udało się dotrzeć do pierwszej dziesiątki zestawienia prawie po czternastu latach, co stanowi najdłuższy okres oczekiwania w tym zakresie w całej historii listy! Gratulujemy i czekamy na informacje o tym, który kolejny utwór Depeche Mode osiągnie tak duży sukces na amerykańskim rynku!

ZOBACZ TAKŻE: Depeche Mode - "Memento Mori", recenzja