Depeche Mode - najnowszy singiel zespołu jest już dostępny! To pierwsza zapowiedź Memento Mori!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Nowy utwór Depeche Mode, "Ghosts Again" już jest

Depeche Mode - najnowszy singiel zespołu z oficjalną datą premiery! Kiedy ukaże się "Ghosts Again"?

2023-02-04 17:28

W piątek 3 lutego, punktualnie o godzinie 18:00, zegar na oficjalnej stronie zespołu Depeche Mode zakończył odliczanie. Oznacza to, że znamy pierwsze szczegóły nadchodzącego album grupy, zatytułowanego "Memento Mori". Muzycy podali oficjalną datę premiery pierwszego singla z wydawnictwa - kiedy ukaże się "Ghosts Again"?

26 maja 2022 roku zespół Depeche Mode przeszedł prawdziwy wstrząs. W wieku 60 lat zmarł współzałożyciel i klawiszowiec grupy, Andy Fletcher. Pomimo tak przykrego zdarzenia Dave Gahan i Martin Gore zdecydowali się kontynuować działalność jako duet i wydać nagrany jeszcze przed śmiercią Fletchera album. W sierpniu Panowie udostępnili zdjęcie ze studia, a w październiku zorganizowali uroczystą konferencję prasową, na której zapowiedzieli nie tylko nowe wydawnictwo, ale także światową trasę koncertową. Płyty Memento Mori będzie można posłuchać w Polsce na dwóch koncertach, w Warszawie i Krakowie, już w sierpniu. 

Nowy album zespołu. Jest data premiery pierwszego singla!

Nim jednak to się stanie światło dzienne ujrzy zapowiedziany album. Memento Mori ukaże się 24 marca - muzycy współpracowali nad nim z Jamesem Fordą i Martę Salogni.

Fani już od października z niecierpliwością wyczekiwali na pierwszy przedsmak całego materiału. Choć w sieci już od miesięcy znaleźć można demo utworu Ghosts Again, to dopiero teraz oficjalnie poznaliśmy datę jego premiery. W ubiegły piątek Depeche Mode podzielili się z fanami fragmentem numeru i udostępnili link do oficjalnej strony, która pokazywała odliczający kolejne godziny zegar. Oficjalnie zatrzymał się on w piątek 3 lutego o godzinie 18:00 - wtedy to zespół podał w swoich social mediach datę premiery utworu. Utwór Ghosts Again ukaże się w czwartek 9 lutego o godzinie 17:00 czasu polskiego!

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Depeche Mode - jak dobrze znasz angielską legendę muzyki? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Pod jaką nazwą początkowo działał zespół?