Deep Purple

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jim Rakete

muzyczne nowości

Deep Purple zapowiedział album "=1"! Pierwszy singiel, promujący wydawnictwo już jest!

2024-04-30 12:33

Deep Purple - jeden z największych i najbardziej wpływowych zespołów rockowych wszech czasów jeszcze w tym roku wyda nowy album, zatytułowany "=1". Pierwszy singiel jest już dostępny do odsłuchu i jest on najlepszym przedsmakiem całej płyty, na którą złoży się łącznie 13 utworów.

Zespół uznawany jest za jednego z kluczowych twórców ciężkiego rocka, ale stale poszerza swoje muzyczne granice. Na ich czele stoi legendarny Ian Gillan, którego wokal inspiruje pokolenia, towarzyszą mu basista Roger Glover, perkusista Ian Paice i maestro na klawiszach Don Airey. To pierwszy album zespołu nagrany ze znakomitym gitarzystą Simonem McBridem, który idealnie wpasował się w skład zespołu, po tym jak Steve Morse odszedł z powodów osobistych. Od 2022 roku Simon zagrał już dla ponad pół miliona fanów Deep Purple.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Szczegóły wydawnictwa

Jednak Deep Purple to coś więcej niż tylko członkowie zespołu, a „=1” przywołuje esencję i postawę formacji z lat 70., prawdopodobnie bardziej niż jakikolwiek inny album z ostatnich lat. Krążek, którego producentem po raz kolejny jest legendarny Bob Ezrin, przyniesie klasyczne brzmienie zespołu, ale bez popadania w nostalgię.

Enigmatyczny tytuł „=1” symbolizuje ideę, gdzie w coraz bardziej złożonym świecie wszystko ostatecznie sprowadza się do jednej, zunifikowanej jednostki. Wszystko równa się jeden. Jego pełne znaczenie zostanie ujawnione w nadchodzących tygodniach, dużą rolę odegra tu również grafika płyty.

Album ukaże się 19 lipca, we wtorek 30 kwietnia zaś premierę miał pierwszy promujący go singiel. Oto Portable Door!

Deep Purple zagrają w Polsce!

Deep Purple zagrają w tym roku w Polsce, 17 października w katowickim Spodku. Bilety już są w sprzedaży.

Ostatnie płyty Deep Purple, „Now WHAT?!” (2013), „inFinite” (2017) i „Whoosh!” (2020) sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. „Whoosh!” osiągnął pierwsze miejsca na listach sprzedaży w 7 krajach i znalazł się w pierwszej dziesiątce w kolejnych 12.

Sprawdź się w quizie z zagranicznego rocka lat 70.

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 70? QUIZ! Queen, Led Zeppelin, Pink Floyd i inne klasyki

Pytanie 1 z 10
Cover utworu jakiego artysty pojawił się na albumie "All Things Must Pass" George'a Harrisona?