Deep Purple

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jim Rakete

muzyczne nowości

Deep Purple z drugim singlem z nadchodzącego albumu! Posłuchaj "Pictures Of You"

2024-06-06 12:51

Deep Purple udostępnili właśnie drugi już singiel zapowiadający najnowszy album „=1”. Płyta będzie miała premierę 19 lipca, natomiast utworu „Pictures Of You” można posłuchać poniżej już teraz!

Singiel jest dostępny w pakiecie składającym się z czterech utworów, który zawiera utwór „Portable Door” oraz dwie niepublikowane wcześniej wersje „When A Blind Man Cries” i „Uncommon Man” zarejestrowane na żywo z 2022 roku w Mediolanie we Włoszech. Gratką dla kolekcjonerów będą fizyczne wersje singla dostępne na CD oraz LP od 28 czerwca, które ukażą się w limitowanej ilości 5000 egzemplarzy i będą ręcznie numerowane.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

O albumie

„=1” przywołuje esencję i postawę formacji z lat 70., prawdopodobnie bardziej niż jakikolwiek inny album z ostatnich lat. Krążek, którego producentem po raz kolejny jest legendarny Bob Ezrin, przyniesie klasyczne brzmienie zespołu, ale bez popadania w nostalgię.Enigmatyczny tytuł „=1” symbolizuje ideę, gdzie w coraz bardziej złożonym świecie wszystko ostatecznie sprowadza się do jednej, zunifikowanej jednostki. Wszystko równa się jeden. Jego pełne znaczenie zostanie ujawnione w nadchodzących tygodniach, dużą rolę odegra tu również grafika płyty.

Ostatnie płyty Deep Purple, „Now WHAT?!” (2013), „inFinite” (2017) i „Whoosh!” (2020) sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. „Whoosh!” osiągnął pierwsze miejsca na listach sprzedaży w 7 krajach i znalazł się w pierwszej dziesiątce w kolejnych 12.

Deep Purple wracają w tym roku do Polski!

Deep Purple zagrają w tym roku w Polsce, 17 października w katowickim Spodku. Bilety już są w sprzedaży.

Rozwiąż quiz o zagranicznym rocku z lat 70.

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 70? QUIZ! Queen, Led Zeppelin, Pink Floyd i inne klasyki

Pytanie 1 z 10
Cover utworu jakiego artysty pojawił się na albumie "All Things Must Pass" George'a Harrisona?