Deep Purple

i

Autor: mat. prasowe

Nowości muzyczne

Deep Purple udostępnił trzeci singiel z nadchodzącego albumu. Premiera "=1" coraz bliżej

Formacja Deep Purple udostępniła właśnie utwór "Lazy Sod", czyli trzeci singiel promujący nadchodzący album "=1", który ukaże się na rynku w połowie lipca tego roku.

Deep Purple udostępnił trzeci singiel z albumu "=1" WIDEO 

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego studyjnego albumu formacji Deep Purple. Przypomnijmy, że krążek zatytułowany "=1" ukaże się na rynku 19 lipca. Tymczasem muzycy podzielili się kolejnym utworem, który zapowiada nadchodzące wydawnictwo. 

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

W sieci można zapoznać się już z kompozycją "Lazy Sod". To już trzeci singiel z albumu "=1" (wcześniej grupa podzieliła się z fanami utworami "Portable Door" oraz "Pictures of You"). 

Niedawno pewien młody dziennikarz zapytał mnie, ile piosenek napisałem w swoim życiu. Odpowiedziałam, że kiedy moja asystentka ostatni raz liczyła to, jakieś 20 lat temu, było ich ponad 500. Czułem się dumny do momentu, kiedy powiedziała mi, że Dolly Parton ma 5000 piosenek i nazwała mnie leniwym głupkiem [z ang. lazy sod - przyp. red.]. Nie mogłem się z nią nie zgodzić i zapisałem tę frazę w swoim notatniku – powiedział, cytowany w informacji prasowej, wokalista Ian Gillan. 

"=1" będzie pierwszym albumem Deep Purple nagranym z gitarzystą Simonem McBride'm, który zastąpił Steve'a Morse'a (opuścił zespół z przyczyn osobistych). Na płycie znajdzie się aż 13 premierowych kompozycji. Całość wyprodukował natomiast Bob Ezrin, który z Deep Purple współpracuje już od płyty "Now What?!" z 2013 roku. 

Formacja nie tylko wyda nowy studyjny album, ale również zaprezentuje fanom film dokumentalny: "Access All Areas". Będzie to bonus dodawany do wybranych wersji "=1". 

Deep Purple ponownie w Polsce

Muzycy Deep Purple będą wspomniany krążek w tym roku promować m.in. na koncercie w Polsce. Przypomnijmy, że grupa zagra 17 października w katowickim Spodku. Bilety cały czas są dostępne w sprzedaży (może je kupić za pośrednictwem bileterii eBilet.pl). Organizatorem jest Mystic Coalition. 

W roli supportu zaprezentuje się natomiast formacja Jefferson Starship, która powstała w latach siedemdziesiątych na gruzach legendarnego, psychodelicznego Jefferson Airplane. 

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica. Oto albumy, które zdefiniowały gatunek: