Dead Poet Society na koncercie w Polsce! Grupa zawita do Warszawy!

i

Autor: Materiały prasowe Dead Poet Society w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Dead Poet Society na koncercie w Polsce! Grupa zagra w warszawskiej Hydrozagadce

2023-06-26 12:33

Misją zespołu Dead Poet Society jest sprawienie, by odbiorcy poczuli coś, czego wcześniej nie mieli okazji. Dlatego rzucają rękawicę klasycznej muzyce rockowej i poszukują nowych środków ekspresji, jednocześnie nie stroniąc od ciężkich brzmień. Poszukiwaczy nowych wrażeń zapraszamy już w czerwcu do warszawskiego klubu Hydrozagadka na ich pierwszy polski koncert!

Pochodzący z Bostonu kwartet zawiązał się w 2013 roku w światowej sławy Berklee College of Music, gdzie zyskali łatkę jednego z najgorszych zespołów szkolnych. Od początku przyświecała im idea, by stworzyć sztukę z czegoś zepsutego. Symbolem tego stała się stara siedmiostrunowa gitara, którą Jack Collins zakupił w supermarkecie jako licealista. Nie da się z niej wydobyć tradycyjnych akordów ani tonacji, niemniej to ona otworzyła muzykom drzwi do nowego sonicznego świata, stając się źródłem niepokojących i wpadających w ucho riffów, przywodzących na myśl dokonania Jeffa Buckleya czy Matta Bellamy’ego. Ich debiutancki album -!- ukazał się w marcu 2021 roku i jest wypełniony stadionowymi refrenami, przesterowanym basem, nastrojowymi dream-popowymi motywami oraz jazzowym groovem perkusji. Wśród inspiracji wymieniają zarówno Royal Blood i Led Zeppelin, jak i innowatorskie dokonania St. Vincent czy Tyler, the Creator.

Kuba Żulczyk o melanżu w Warszawiance: Szyc musiał powiedzieć sobie "kur... jestem aktorem" / Mellina #25

Dead Poet Society w Polsce: bilety, miejsce, data

Ta wybuchowa mieszanka zabrzmi w Warszawie na scenie Hydrozagadki 27 czerwca 2023 roku. Bilety w cenie 69 zł trafią do ogólnej sprzedaży 27 marca o godzinie 10:00 na Fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Going.pl, Ticketmaster.pl oraz we wszystkich Empikach.

Sonda
Preferuję koncerty: