David Gilmour wyruszy w pierwszą od lat trasę koncertową? Muzyk ma już pomysły na setlistę

i

Autor: Dafydd Owen/Photoshot/REPORTER David Gilmour będzie promował nowy album na koncertach?

ze świata rocka

David Gilmour ogłosił kolejne koncerty z nowym albumem! Muzyk ma już pomysły na setlistę

2024-05-10 14:52

Kilka dni temu David Gilmour oficjalnie potwierdził krążące od miesięcy plotki i zapowiedział na jesień tego roku wydanie nowego solowego albumu. Pierwszy singiel już jest i wzbudził powszechny entuzjazm fanów i fanek, a Ci nie ukrywają, że mają nadzieję usłyszeć "The Piper's Call" na żywo. Już wiemy, że z pewnością do tego dojdzie!

Kilka dni temu stało się jasne, że David Gilmour powróci po dziewięciu latach z następcą albumu Rattle That Lock. Muzyk potwierdził, że przez ostatnie miesiące pracował nad nową muzyką, a ta złoży się na wydawnictwo, zatytułowane Luck and Strange, które ukaże się 6 września. Chwilę po ogłoszeniu premiery nowej płyty, światło dzienne ujrzał pierwszy promujący ją utwór, czyli The Piper's Call.

Kompozycja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy i słuchaczek, którzy natychmiastowo zwrócili na jej kompozycyjne podobieństwo z utworami Pink Floyd z pierwszych lat działalności i zastanawiają się, czy śladem tym pójdzie cały album. Brzmienie piątego studyjnego projektu Gilmoura to jednak nie jedyna kwestia, która zaprząta głowy wielbicieli i wielbicielek artysty.

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

David Gilmour będzie promował nową płytę na trasie?

Ci nie ukrywają, że mają nadzieję, że w ramach promocji nadchodzącego Luck and Strange David wyruszy w trasę koncertową - i to najlepiej po całym świecie. Muzyk słynie z imponujących, świetnie zorganizowanych i zachwycających pokazów. Co o tym mówi sam zainteresowany?

W wywiadzie dla "Uncut" artysta wprost stwierdził, że plany na trasę są, a on sam już powoli myśli o tym, jak zbudowana miałaby być setlista. Gilmour powiedział, że na tej z pewnością znajdą się również utwory Pink Floyd, mówi on dalej jednak, że wie, że fani mają już przesyt muzyki grupy z lat 70., dlatego chciałby się skupić na innych dekadach, a na pewno na latach 60. oraz wydawnictwach z przełomu lat 80. i 90., czyli nagranych już w czasach "po Watersie" A Momentary Lape of Reason i The Division Bell. David mówi, że jego zdaniem kompozycja High Hopes wciąż brzmi niezwykle dobrze. Muzyk zapowiedział również, że w jego zespole koncertowym dojdzie do pewnych zmian, zapowiedział również, że od razu po zejściu ze sceny wróci do studia, by pracować nad nową muzyką!

Występy w Wielkiej Brytanii zapowiedziane!

Wiemy już, kiedy koncertowe promowanie Luck and Strange będzie miało miejsce w Wielkiej Brytanii! Za pośrednictwem swoich social mediów Gilmour ogłosił sześć koncertów w londyńskim Royal Albert Hall! Te będą miały miejsce 9, 10, 11, 12, 14 i 15 października, a oficjalna sprzedaż biletów na pokazy wystartowała w piątek 10 maja.

Czas na Rzym!

Kilka dni później artysta ogłosił, że wraz z Luck and Strange zawita również do Rzymu! Artysta zagra w tym miejscu również sześć koncertów i to jeszcze zanim wystąpi na rodzinnych Wyspach. David Gilmour zagra w słynnym Circe Massimo 27, 28 i 29 września, a kolejno 1, 2 i 3 października. Pozostaje wyczekiwać na kolejne koncertowe ogłoszenia od Gilmoura i liczyć na to, że muzyk nie zapomni w nich o Polsce!

Tymczasem poniżej sprawdź ciekawostki o albumie "The Division Bell":