David Ellefson porównał siebie i Dave’a Mustaine’a do… Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha! Udane zestawienie?

i

Autor: Chris Pizzello/AP/East News/Larry Marano/Shutterstock/Rex Features/East News David Ellefson i Dave Mustaine jak James Hetfield i Lars Ulrich?

wypowiedzi muzyków

David Ellefson i Dave’a Mustaine’a jak James Hetfield i Lars Ulrich? Udane zestawienie?

2024-05-21 11:45

Trzy lata mijają w tym roku od dnia, kiedy w atmosferze skandalu Dave Mustaine wyrzucił ze składu Megadeth Davida Ellefsona. Basista skupia się obecnie na działalności w ramach własnych, licznych projektów, od czasu do czasu wraca jednak pamięcią do tematu macierzystej formacji. Teraz pozwolił sobie na ciekawe zestawienie!

Dokładnie 10 maja trzy lata temu w serwisie Twitter pojawiło się wideo, przedstawiające Davida Ellefsona w intymnej sytuacji. Szybko okazało się, że nagranie było przeznaczone dla fanki (muzyk ma żonę), a do tego pojawiły się informacje, że mowa o osobie nieletniej. Sytuacja wyjaśniła się, gdy sama zainteresowana wypowiedziała się i potwierdziła, że jest dorosła, wideo powstało w ramach jej osobistej korespondencji z basistą, a wyciekło do sieci z inicjatywy nieprzychylnej jej osoby. W efekcie skandalu Dave Mustaine zdecydował się jednak wyrzucić kolegę ze składu Megadeth, a wszystko to w trakcie nagrań nowej płyty, przez co opóźniło się jej wydanie tym bardziej, że "rudy" podjął decyzję o nagraniu basowych partii Ellefsona na nowo.

Obecnie basista nie próżnuje - gra koncerty solowe, współzałożył zespoły the Lucid, Kings Of Thrash i DIETH, a niedawno grał na trasie z Overkill, gdzie zastępował dochodzącego do siebie po operacji D.D. Verniego.

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Mustaine-Ellefson jak duet Hetfield-Ulrich?

Przez lata Mustaine i Ellefson uchodzili za dość zgrany, przynajmniej pod względem twórczym, duet, a basista często traktowany jest jako współzałożyciel Megadeth. W nowym wywiadzie dla "Ultimate Guitar" muzyk zwrócił uwagę na to, że tak naprawdę niemal w każdym flagowym dla thrash metalu zespole jest taki szczególny dla jego działalności i brzmienia duet.

Idąc tropem tej myśli, Ellefson zestawił siebie i Dave'a obok Charliego Benante i Scotta Iana z Anthrax i oczywiście Larsa Ulricha i Jamesa Hetfielda z Metalliki! Fani formacji bardzo dobrze wiedzą, że to właśnie ten twórczy duet jest absolutnie kluczowy dla historii Metalliki, zwłaszcza w czasach już po śmierci Cliffa Burtona.

Anthrax miał oczywiście swoje brzmienie, które, mimo że przeszli od Neila Turbina i Dana Lilkera do Joeya, Franka i innych członków, utrzymało się. Myślę, że Scott i Charlie w pewnym sensie za to odpowiadali, prawdopodobnie w ten sam sposób, w jaki robili to James i Lars. Chcę myśleć, że prawdopodobnie w ten sam sposób Dave i ja robiliśmy to podczas wszystkich przemian Megadeth na przestrzeni lat - stwierdził Ellefson w wywiadzie.

Spróbuj się w quizie o thrashu:

Co wiesz o thrash metalu? TRUDNY quiz dla najwiekszych fanów i fanek ciężkich brzmień

Pytanie 1 z 10
Który utwór Black Sabbath uznawany jest za kluczowy dla korzeni thrash metalu?