David Andersson nie żyje. Gitarzysta Soilwork miał 47 lat

i

Autor: Screen z Instagrama/soilwork - fot. Stewart Munro Photography Nie żyje gitarzysta Soilwork

David Andersson nie żyje. Gitarzysta Soilwork miał 47 lat

2022-09-15 9:34

W środę 14 września w social mediach zespołu Soilwork pojawiło się oświadczenie, przekazujące tragiczną informację. W wieku zaledwie 47 lat zmarł długoletni gitarzysta formacji, David Andersson. Muzyk był członkiem grupy od dziesięciu lat i przyczynił się do nagrania czterech albumów studyjnych.

W środę 14 września zespół Soilwork za pośrednictwem swoich social mediów przekazał tragiczną informację - w wieku zaledwie 47 lat zmarł gitarzysta formacji, David Andersson. W zamieszczonym oświadczeniu muzycy zwrócili uwagę, że Andersson był jedyny w swoich rodzaju, a jego artyzm miał bardzo duży wpływ na twórczość Soilwork, zobowiązali się także do kontynuowania dziedzictwa, którego był częścią, złożyli także kondolencje rodzinie zmarłego. Z zamieszczonej notki wynika, że do śmierci muzyka przyczyniły się alkohol i choroba psychiczna. 

David Andersson w Soilwork i inna działalność muzyczna

Zespół Soilwork został założony w 1995 roku przez Björna Strida i Petera Wichersa. Pierwszy album formacji ukazał się trzy lata później, jednak przełomowy okazał się być wydany w 2001 roku A Predator's Portrait, który zapewnił grupie popularność i wyniósł ją na sam szczyt szwedzkiej sceny death metalowej. David Andersson dołączył do Soilwork w 2012 roku, a pierwszym albumem, nagranym z jego udziałem był The Living Infinite. Muzyk miał bardzo duży wpływ na twórczość zespołu, o czym najlepiej świadczy jego wkład w wydany 19 sierpnia ostatni album formacji. Andersson był autorem większości tekstów i muzyki, które słychać na Övergivenheten. 

David Andersson był także członkiem szwedzkiego zespołu hardrockowego The Night Flight Orchestra, który założył, wraz z wokalistą Soilwork, Björnem Stridem. Formacja miała na koncie sześć albumów, z czego ostatni, zatytułowany Aeromantic II, ukazał się w 2021 roku.

Groby polskich muzyków rockowych. Tragiczne śmierci idoli młodzieży. Niezapomniani