Dave Grohl na nagraniu Z PIERWSZEGO występu z Nirvaną! Na chwilę przed wielką sławą

i

Autor: Eric Risberg/AP/NYOTK/AP/East News Dave Grohl tuż po dołączeniu do Nirvany [WIDEO]

Dave Grohl na nagraniu Z PIERWSZEGO występu z Nirvaną! Na chwilę przed wielką sławą

2023-05-19 12:58

Dave Grohl to obecnie jedna z najważniejszych i najbardziej szanowanych postaci na rynku muzycznym. Artysta cieszy się ogromną sympatią zarówno fanów, jak i kolegów z branży. Muzyk oczywiście zaczynał swoją karierę w Nirvanie - jak wyglądały jego pierwsze chwile w tym zespole? W sieci znaleźć można wyjątkowe nagranie!

Dave Grohl dołączył do Nirvany w 1990 roku. Choć wcześniej był on perkusistą zespołu Scream, to jednak dopiero jako członek grunge'owej formacji zyskał on powszechną sławę i uznanie. Artysta brał udział w nagraniach kultowego Nevermind In Utero z 1993 roku. Po śmierci Kurta Cobaina założył, planowany początkowo jako solowy projekt, Foo Fighters. Dziś formacja ta cieszy się mianem jednego z najważniejszych współczesnych zespołów rockowych. Już 2 czerwca światło dzienne ujrzy najnowszy album grupy. But Here We Are będzie pierwszym projektem zespołu od momentu śmierci perkusisty Taylora Hawkinsa. Na chwilę obecną krążek promują dwa przebojowe single - Rescued Under You. 

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Początku Dave'a Grohla w Nirvanie! [WIDEO]

A jak wyglądały czasy, gdy to właśnie perkusja była głównym zajęciem Grohla, gdy był on dosłownie na chwilę przed rozpoczęciem światowej kariery? Dave zagrał swój pierwszy koncert z Nirvaną dokładnie 11 października 1990 roku. Występ odbył się w North Shore Surf Club w Olimpii w stanie Waszyngton. Co ciekawe, w sieci znaleźć można NAGRANIA z tego dnia! Jak prezentował się Dave, a przede wszystkim jego umiejętności na samym początku drogi? Już wtedy Grohl zwracał uwagę swoją energią i charyzmą! Sprawdź poniżej!

Nirvana - jak dobrze znasz historię legendy grunge'u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z jakim innym legendarnym muzykiem skonfliktowany był Kurt Cobain?