Daria Zawiałow - 10 najbardziej rockowych numerów artystki. W jej żyłach płynie ciężkie brzmienie!

2023-08-10 21:25

Daria Zawiałow to jedna z najpopularniejszych i najbardziej uznanych współczesnych polskich wokalistek. Artystka jest obecna na rodzimej scenie już od prawie piętnastu lat, ma na koncie trzy albumy studyjne i już pracuje nad kolejnym, wykreowała wiele przebojów i występuje na największych polskich wydarzeniach muzycznych. Muzyka Darii wymyka się klasyfikacjom gatunkowym, a w jej twórczości nie brak numerów, które mocno czerpią ze świata cięższych brzmień. Sprawdź w naszej galerii 10 najbardziej rockowych numerów artystki!

Daria Zawiałow urodziła się 18 sierpnia 1992 roku w Koszalinie i z muzyką związana jest od najmłodszych lat. W wieku zaledwie ośmiu lat wzięła udział w programie “Od przedszkola do Opola”, występowała także na licznych festiwalach dziecięcych i młodzieżowych. Po ukończeniu nauki w gimazjum zdecydowała się wyjechać do Warszawym gdzie podjęła naukę w liceum, w klasie o profilu muzycznym. W 2009 roku wokalistka pojawiła się w programie “Szansa na Sukces”, który wygrała, dzięki czemu wzięła udział w koncercie “Debiuty” podczas Festiwalu w Opolu. Niedługo później Daria wygrała casting i śpiewała w chórkach zespołu Maryli Rodowicz. Kolejne lata to udział artystki w największych programach typu talent show - “Mam Talent”, gdzie dotarła do półfinału i “X Factor”, w którym znalazła się wśród finałowej dwunastki.

Mellina #30: Daria Zawiałow: to był mój najgorszy koncert. Zjadł mnie stres. Stres mną zawładnął

Daria Zawiałow i podbój polskiej sceny muzycznej

Szerokie uznanie Daria Zawiałow zyskała po wzięciu udziału w koncercie “Debiuty” na 53 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewała utwór Malinowy Chruśniak. Artystka wygrała i zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar oraz Nagrodę Polskiego Radia. Kompozycja stała się bardzo popularna, tak jak kolejne wydane single - Kundel Bury i Miłostki. W 2017 roku ukazał się pierwszy album studyjny Darii, zatytułowany A kysz!, który został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku alternatywa, artystka okrzyknięta została także Fonograficznym debiutem roku. Dwa lata później swoją premierę miał drugi album studyjny Darii, Helsinki, który także osiągnął ogromny sukces i wypromował takie utwory jak Nie dobiję się do Ciebie, tytułowy, Gdybym miała serce, Szarówka, czy Hej! Hej!. Ta płyta również przyniosła artystce Fryderyka. W 2021 roku Daria podzieliła się z fanami swoim trzecim wydawnictwem. Wojny i Noce przyniosły nieco zmienione brzmienie, oscylujące bardziej wokół popu i także biło rekordy popularności.

Daria Zawiałow - plany na przyszłość

Obecnie Daria Zawiałow przygotowuje się do wydania nowego, niezatytułowanego jeszcze krążka za produkcję którego odpowiada Bartosz Dziedzic. Jego premiera ma nastąpić już jesienią, do tej pory wydawnictwo promują single FIFI Hollywood i Złamane serce jest OK. Zimą zaś gwiazda wyruszy w trasę koncertową, promującą projekt, a jej wielkie otwarcie nastąpi już 2 grudnia na warszawskim Torwarze.

Najbardziej rockowe numery Darii Zawialow!

Muzyka Darii Zawiałow wymyka się gatunkowym szufladkom - można ją określić jako alternatywę, pop, indie rock, pop rock czy po prostu rock. Artystka zdaje się w swojej twórczości bawić się brzmieniem i nie chce, by nadawano jej łatki. Nie jest jednak tajemnicą, że Daria jest wielką fanką cięższych brzmień, a jednym z jej ulubionych artystów jest Kurt Cobain. Które numery w dyskografii wokalistki i twórczyni są najbardziej rockowe? Sprawdź naszą galerię na samej górze artykułu!