galeria

Daria Zawiałow - 10 najbardziej rockowych numerów artystki. W jej żyłach płynie ciężkie brzmienie!

2024-03-19 19:26

Daria Zawiałow to jedna z najpopularniejszych i najbardziej uznanych współczesnych polskich wokalistek. Artystka jest obecna na rodzimej scenie już od prawie piętnastu lat, ma na koncie trzy albumy studyjne i już pracuje nad kolejnym, wykreowała wiele przebojów i występuje na największych polskich wydarzeniach muzycznych. Muzyka Darii wymyka się klasyfikacjom gatunkowym, a w jej twórczości nie brak numerów, które mocno czerpią ze świata cięższych brzmień. Sprawdź w naszej galerii 10 najbardziej rockowych numerów artystki!

Daria Zawiałow urodziła się 18 sierpnia 1992 roku w Koszalinie i z muzyką związana jest od najmłodszych lat. W wieku zaledwie ośmiu lat wzięła udział w programie “Od przedszkola do Opola”, występowała także na licznych festiwalach dziecięcych i młodzieżowych. Po ukończeniu nauki w gimazjum zdecydowała się wyjechać do Warszawym gdzie podjęła naukę w liceum, w klasie o profilu muzycznym. W 2009 roku wokalistka pojawiła się w programie “Szansa na Sukces”, który wygrała, dzięki czemu wzięła udział w koncercie “Debiuty” podczas Festiwalu w Opolu. Niedługo później Daria wygrała casting i śpiewała w chórkach zespołu Maryli Rodowicz. Kolejne lata to udział artystki w największych programach typu talent show - “Mam Talent”, gdzie dotarła do półfinału i “X Factor”, w którym znalazła się wśród finałowej dwunastki.

Mellina #30: Daria Zawiałow: to był mój najgorszy koncert. Zjadł mnie stres. Stres mną zawładnął

Daria Zawiałow i podbój polskiej sceny muzycznej

Szerokie uznanie Daria Zawiałow zyskała po wzięciu udziału w koncercie “Debiuty” na 53 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewała utwór Malinowy Chruśniak. Artystka wygrała i zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar oraz Nagrodę Polskiego Radia. Kompozycja stała się bardzo popularna, tak jak kolejne wydane single - Kundel Bury i Miłostki. W 2017 roku ukazał się pierwszy album studyjny Darii, zatytułowany A kysz!, który został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku alternatywa, artystka okrzyknięta została także Fonograficznym debiutem roku. Dwa lata później swoją premierę miał drugi album studyjny Darii, Helsinki, który także osiągnął ogromny sukces i wypromował takie utwory jak Nie dobiję się do Ciebie, tytułowy, Gdybym miała serce, Szarówka, czy Hej! Hej!. Ta płyta również przyniosła artystce Fryderyka. W 2021 roku Daria podzieliła się z fanami swoim trzecim wydawnictwem. Wojny i Noce przyniosły nieco zmienione brzmienie, oscylujące bardziej wokół popu i także biło rekordy popularności. Obecnie Daria Zawiałow jest w erze krążka Dziewczyna Pop, za produkcję którego odpowiada Bartosz Dziedzic. 

Najbardziej rockowe numery Darii Zawialow!

Muzyka Darii Zawiałow wymyka się gatunkowym szufladkom - można ją określić jako alternatywę, pop, indie rock, pop rock czy po prostu rock. Artystka zdaje się w swojej twórczości bawić się brzmieniem i nie chce, by nadawano jej łatki. Nie jest jednak tajemnicą, że Daria jest wielką fanką cięższych brzmień, a jednym z jej ulubionych artystów jest Kurt Cobain. Które numery w dyskografii wokalistki i twórczyni są najbardziej rockowe? Sprawdź naszą galerię na samej górze artykułu!

Poniżej sprawdź nasz wybór najlepszych polskich utworów 2023 roku!