Damon Albarn - dziś premiera najnowszego, solowego projektu artysty

i

Autor: Materiały prasowe

Damon Albarn - dziś premiera najnowszego, solowego projektu artysty

2021-11-12 12:53

Z okazji premiery albumu Damon Albarn podzielił się najnowszym utworem "Darkness To Light". "The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows" dostępny jest na platformach streamingowych.

"The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows” to nowy album studyjny Damona Albarna, który ukazał się nakładem Transgressive Records. Pierwotnie miał być orkiestrowym utworem zainspirowanym krajobrazami Islandii, w 2020 r. Albarn powrócił do tworzenia muzyki w trakcie lockdownu i rozwinął dzieło do 11 utworów, które eksplorują tematy kruchości, utraty, wyłaniania się i odrodzenia. Rezultatem jest panoramiczna kolekcja piosenek, w których Albarn występuje jako narrator historii. Tytuł albumu został zaczerpnięty z wiersza Johna Clare'a „Miłość i pamięć”

W karierze Albarna, który nieustannie dokonuje muzycznych zmian i eksploracji, płyta odkrywa coraz to nowe obszary, w których ekspansywne orkiestrowe aranżacje łączą się z intymnymi melodiami, a wszystko to w oprawie jednych z najbardziej przejmujących wokalnych popisów Albarna. Podobnie jak piękno i chaos naturalnego świata, do którego została stworzona ścieżka dźwiękowa, "The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows" żywo dokumentuje emocjonalne wzloty i upadki ludzkiej kondycji, we wszystkich jej skrajnościach, służąc jako wzbogacający duszę dokument naszych czasów.

Co tam w środku gra? - Happysad

Damon Albarn jest wokalistą, songwriterem, producentem i kompozytorem, którego eklektyczny styl muzyczny i wnikliwe teksty uczyniły go jednym z najbardziej wpływowych i niezmiennie interesujących muzyków w Wielkiej Brytanii.

Założyciel zespołów Blur, Gorillaz i The Good, The Bad & The Queen, jest laureatem sześciu nagród Brits, dwóch nagród Ivor Novello i nagrody Grammy. 

Poza Blur i Gorillaz, Albarn ma na swoim koncie wiele innych wydawnictw, w tym Mali Music (2002), The Good The Bad and The Queen (2006), Monkey: Journey to the West (2007), Kinshasa One Two (2011), Rocket Juice & The Moon (2012), Dr Dee (2012), Africa Express Presents: Maison Des Jeunes (2013), Africa Express Presents: The Orchestra of Syrian Musicians (2016), Merrie Land (2018), Africa Express Presents: Egoli (2019), a także jego nominowany do nagrody Mercury Award debiutancki solowy album Everyday Robots (2014).

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny