Daft Punk - kultowa ścieżka dźwiękowa duetu do filmu “Tron: Dziedzictwo” zostanie wydana na winylu

i

Autor: Materiały prasowe Wyjątkowe wydanie wydawnictwa Daft Punk

Daft Punk - kultowa ścieżka dźwiękowa duetu do filmu “Tron: Dziedzictwo” zostanie wydana na winylu

2022-06-09 17:29

W 2022 roku przypadła 40. rocznica premiery ścieżki muzycznej do filmu „Tron”, za którą odpowiadała pionierka muzyki elektronicznej, Wendy Carlos. Z okazji jubileuszu przygotowano winylowe wznowienie soundtracku do kontynuacji produkcji science fiction, czyli „TRON: Legacy”, skomponowanej przez legendarny duet Daft Punk.

Daft Punk to jeden z najważniejszych przedstawicieli francuskiej sceny elektronicznej. Duet, który stworzyli Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo, wylansował przeboje Around the World, Da Funk, One More Time czy Harder, Better, Faster, Stronger. Po 28 latach istnienia, w 2021 roku zespół Daft Punk ogłosił zakończenie działalności.

Co tam w środku gra - Lindemann - Live in Moscow

Wyjątkowe wydanie soundtracku do filmu “Tron: Dziedzictwo” grupy Daft Punk na winylu

Wydany oryginalnie w grudniu 2010 roku TRON: Legacy Original Motion Picture Soundtrack był pierwszym w pełni skomponowanym soundtrackiem przez Daft Punk. Zrealizowana przez francuski duet ścieżka dźwiękowa została uznana za muzyczny przełom, a jednocześnie okazała się swoistą zapowiedzią i przedsmakiem późniejszych dokonań Daft Punk. Soundtrack powstawał z udziałem 85-osobowej orkiestry w londyńskim AIR Studios. Wśród inspiracji Daft Punk wymieniali nie tylko Wendy Carlos, ale także takie legendy jak Max Steiner, Bernard Herrmann, John Carpenter, Vangelis i Maurice Jarre.

Winylowe wznowienie soundtracku, skomponowanego przez francuski duet trafi do sprzedaży 17 czerwca.

Sonda
Masz nadzieję na powrót Daft Punk?