Czy nu metal przetrwał próbę czasu? Na ten temat wypowiedział się Head z Korna

i

Autor: FOTO: Dominik Pajewski

Czy nu metal przetrwał próbę czasu? Na ten temat wypowiedział się Head z Korna

2022-01-17 11:12

Mówi się, że nu metal dawno temu przestał być słuchany przez kogokolwiek i jego najlepsze czasy minęły. Okazuje się jednak, że takie zespoły jak Korn, SOAD i Slipknot, cały czas radzą sobie bardzo dobrze i przyciągają ogromną ilość ludzi na koncerty. Jak to wszystko widzi gitarzysta grupy, Brian 'Head' Welch?

Nu metal to specyficzny gatunek, który największą popularnością cieszył się w końcówce lat 90-tych i na początku lat 2000. Obecnie, mówi się, że gatunek jest martwy, a jego obecność była czymś okropnym i krzywdzącym dla muzyki rockowej na świecie. Jak na to patrzy gitarzysta Korna? Head postanowił powiedzieć, jak widzi temat gatunku w obecnych czasach.

Co tam w środku gra? System Of A Down

Czy nu metal przetrwał próbę czasu? Na ten temat wypowiedział się Head z Korna

W wywiadzie dla 'Metal Hammera', Head powiedział, że jest dumny, będąc współtwórcą gatunku:

Mówcie co chcecie, ale nu metal i Korn przeszli próbę czasu. Czujemy się wdzięczni, że postrzega się nas jako twórców nurtu i że stworzyliśmy coś, co wciąż rezonuje i ludzie wciąż to lubią. Era nu metalu była pełna zabawy. Nie było żadnych nudnych koncertów. Ludzie mogą mówić co chcą o nu metalu, ale na koncercie Korna była energia, impreza i zabawa. Mimo że jesteśmy starsi wciąż na każdym koncercie czujemy przypływ adrenaliny.

Przypomnijmy, że 31 maja, zespół pojawi się w warszawskiej hali COS Torwar, by zagrać przełożony koncert. A jeszcze wcześniej, bo 4 lutego ukaże się album 'Requiem'.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)