Czy Marylin Manson krzywdził kobiety? Głos zabiera prokurator LA

i

Autor: Captive Camera/Cover Images/East News / Ax/action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS Evan Rachel Wood oraz Marylin Manson

Czy Marylin Manson krzywdził kobiety? Głos zabiera prokurator LA

2022-09-16 9:31

Z USA płyną nowe wieści w sprawie słynnego muzyka, którego była partnerka oskarżyła o gwałt. Gwiazdor złożył kontr-pozew, w którym zarzuca jej nadużycie, kłamstwo oraz poddawanie go cierpieniu emocjonalnemu. Jednak po oskarżeniach Wood głos zaczęły zabierać inne kobiety, które rzekomo Manson miał skrzywdzić.

Związek aktorki z muzykiem rozpoczął się w 2008 roku i trwał około czterech lat. W tym czasie, wedle jej relacji, miało dochodzić do zachowań przemocowych ze strony Mansona, które eskalowały z czasem. 

Co wiemy o sprawie obecnie? George Gascón, prokurator okręgowy hrabstwa Los Angeles, zamieścił w serwisie Instagram wpis video, w którym odpowiada na pytanie, jak obecnie wygląda status pozwu Wood. Tłumaczy, że sprawa Briana Warnera (prawdziwe nazwisko Marylin Mansona) jest wciąż badana przez biuro Szeryfa hrabstwa Los Angeles i nie zostało jeszcze przekazane prokuraturze.

Prokurator zapowiada także, że dołoży wszelkich starań by wszystkie ofiary przemocy doświadczonej ze strony partnerów znalazły odpowiednie wsparcie. Podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że może im być wyjątkowo trudno teraz zgłosić się i opowiedzieć swoją historię, szczególnie, że sprawa dotyczy kogoś bardzo znanego i jednocześnie kwestii intymnych. - Jak tylko sprawa trafi do nas, zostanie bardzo dokładnie oceniona przez doświadczonych prokuratorów, którzy zdecydują czy można na jej podstawie postawić zarzuty – dodaje Gascón – Mamy nadzieję, że LASD przekażde nam ją w tym miesiącu.

Eska Rock: wywiad z Nothing But Thieves

Evan Rachel Wood zarzuciła także Mansonowi, że zgwałcił ją na planie teledysku „Heart Shaped Box”. Muzyk odrzucił to oskarżenie oraz poprzednie, wraz z zarzutami innych kobiet. Pierwsze oskarżenia, jeszcze nieostre, miały miejsce w 2018 roku, kiedy Wood wspierając aktywistów na rzecz praw ofiar przemocy seksualnej podczas wysłuchania w Kongrersie przyznała, że była ofiarą takiej „ze strony kogoś bardzo bliskiego”. Wcześniej w wywiadzie dla The Rolling Stone’a mówiła także o gwałcie, jakiego miała paść ofiarą ze strony jednego z jej partnerów w przeszłości.

Powtórzyła to w 2019 przy okazji wspierania innej inicjatywy na rzecz praw ofiar przemocy domowej. W tym samym roku aktorka Charlyne Yi oskarżyła Mansona o to, że podczas ataku gniewu po koncercie obrażał i atakował słowie ją oraz inne kobiety na backstage’u.

Rok później podczas wywiadu z pismem Metal Hammer Manson został zapytany o sprawę Wood i w odpowiedzi rozłączył się. Następnego dnia ekipa PR’owców muzyka wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że wspiera on akcję #MeToo oraz jest otwarty na trudne tematy.

W lutym 2021 Wood publicznie powiedziała, że to Manson jest osobą, którą opisywała wcześniej. Wraz z nią o swoich przejściach opowiedziały inne kobiety: Sarah McNeilly, Ashley Morgan Smithline, Ashley Walters oraz występująca anonimowo kobieta podpisująca się imieniem Gabriella. Były współpracownik muzyka potwierdził prawdziwość tych zarzutów, a wydająca go wytwórnia zerwała kontrakt. Tym razem Manson wydał oświadczenie, w którym mówił, że jego związki cechowała wspólnota postaw i szacunek, a obecne twierdzenia zakłamują przeszłość.

Muzyk stracił angaże telewizyjne, wiele innych muzycznych sław, które wcześniej z nim współpracowały, zaczęły mówić o jego złych zachowaniach. Wśród nich były takie nazwiska jak była żona Dita Von Teese czy Trent Reznor, który był muzycznym patronem i można powiedzieć ojcem kariery wokalisty. Wokalistka Otep Shamaya oskarżyła Mansona o znęcanie się nad nową żoną, fotografką Lindsay Usich. Dawny menadżer muzyka, Tony Ciulla po 25 latach zerwał z nim współpracę.

Marylin Manson w tej sprawie mówi obecnie bardzo niewiele. na swoim Twitterze opublikował w marcu tego roku wpis, w którym zwraca się do fanów z komunikatem, że obecnie nie może mówić o sprawie zbyt wiele, ale przyjdzie na to czas. Upublicznia za to pozew złożony przeciw Wood, w którym zarzuca jej między innymi podszywanie się wraz z asystentką pod agentki FBI i fabrykowanie dowodów jego winy.