Corey Taylor oficjalnie rozpoczął pracę nad nowym albumem! Co wiadomo na jego temat?

i

Autor: Ricky Bassman/CSM/REX/Shutterstock/EAST NEWS Wokalista Slipknota pracuje nad drugą płytą

Corey Taylor oficjalnie rozpoczął pracę nad nowym albumem! Co wiadomo na jego temat?

2023-01-23 13:41

Corey Taylor nie ma zamiaru zwalniać tempa. Muzyk dopiero co wydał nowy album z zespołem Slipknot, zapowiedział pracę nad licznymi projektami, a do tego ogłosił właśnie, że intensywnie nagrywa swój drugi album solowy! Artysta nie ukrywa, że jest bardzo podekscytowany tym, co dzieje się w studiu nagraniowym. Co wiadomo na temat tego wydawnictwa?

Corey Taylor nie zna takiego pojęcia, jak odpoczynek czy reset. Muzyk ma za sobą intensywny czas koncertowania z zespołem Slipknot, z którym wydał siódmy album studyjny, czyli świetnie przyjęty The End, So Far. Członkowie grupy z niecierpliwością wyczekują kwietnia, kiedy to zakończy się ich kontrakt z wytwórnią, by móc całkowicie poświęcić się pracy, zgodnej z ich własną inwencją twórczą. Nie jest tajemnicą, że formacja ma już różne plany na przyszłość, a całkiem głośno mówi się o tym, że dzięki temu światło dzienne ujrzy mityczny album Slipknota. To jednak nie wszystko - Shawn Crahan zdradził, że chciałby, aby zespół wydawał więcej pojedynczych singli, Corey za to ma już gotowy pomysł na podwójny album koncepcyjny. Nie jest to jednak jedyny plan artysty na najbliższą przyszłość artystyczną.

Corey Taylor rozpoczął prace nad nowym albumem solowym!

Corey Taylor już kilka lat temu zdecydować się zacząć także karierę na własną rękę - w październiku 2020 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album solowy artysty, zatytułowany CMFT, utrzymany w klimacie hard rocka. Już w ubiegłym roku wokalista mówił, że ma zamiar na poważnie zająć się drugim własnym wydawnictwem. Wiadomo już, że to się właśnie dzieje! 

Już w połowie stycznia basista Eliot Lorango zamieścił w swoich social mediach zdjęcia, z których podpisów jasno wynika, że powstały one podczas sesji nagraniowych do nowego krążka Coreya! W niedzielę 22 stycznia sam zainteresowany zamieścił w swoich socialach krótkie wideo, w którym zdradził, czego można się spodziewać po nadchodzącej płycie. Taylor mówi, że własnie jedzie do studia i jest bardzo podekscytowany tym wszystkim, co właśnie ma miejsce. Muzyk zaznaczył, że wszystko idzie bardzo dobrze, a materiał, nad którym teraz pracuje, jest trudniejszy i szybszy od tego, co można usłyszeć na CMFT. Wiadomo, że po CMF2 można się spodziewać połączenia wszystkich elementów, z których znany jest Corey - nie zabraknie więc stylistyki Slipknota, brzmienia Stone Sour, elementów z solowego debiutu i innych rzeczy, które robi on już od lat. 

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?
Sonda
Czekasz na nowy album solowy Coreya Taylora?