Corey Taylor nie chce, żeby album Slipknota w stylu Radiohead się ukazał. Dlaczego?

i

Autor: Amy Harris/Invision/East News Corey Taylor mówi o mitycznym albumie grupy Slipknot

Corey Taylor nie chce, żeby album Slipknota "w stylu Radiohead" się ukazał. Dlaczego?

2023-03-10 13:07

Wśród fanów Slipknota od lat krążą legendy na temat w pełni nagranego, ale nigdy dotąd nie wydanego albumu, którego brzmienie ma mocno różnić się od klasycznej stylistyki formacji. Jakiś czas temu o krążku wypowiedział się Shawn "Clown" Crahan. Teraz swoja opinie na temat tego projektu wyraził Corey Taylor. Dlaczego nie chce on, by płyta ta ujrzała światło dzienne?

O wydawnictwie, zatytułowanym Look Outside Your Window wśród fanów grupy Slipknot, już od lat krążą legendy. Projekt miał zostac nagrany w 2008 roku, w czasie sesji do krążka All Hope Is Gone, jako pewna forma odskoczni. Wiadomo, że brzmienie tej niewydanej dotąd płyty zupełnie nie przypomina klasycznej twórczości zespołu, a raczej przywodzi na myśl stylistykę Radiohead. W wywiadzie, udzielonym w ubiegłym roku, założyciel Slipknota, Shawn "Clown" Crahan, dał delikatnie do zrozumienia, że w najbliższych miesiącach powróci do tego albumu i kto wiem, może nawet ujrzy on światło dzienne, gdyż, według niego, materiał ten jest tego warty. 

ZOBACZ TAKŻE: Mityczny album Slipknota ujrzy światło dzienne?

Corey Taylor nie chce wydania "Look Outside Your Window". Dlaczego?

Nieco inny pogląd na temat tego projektu ma Corey Taylor. Muzyk, który sam przygotowuje się teraz do wydania swojego drugiego albumu studyjnego, powiedział w rozmowie z "NME", że nie jest pewny, czy płyta ta powinna w ogóle ujrzeć światło dzienne. Corey jest zdania, że skoro nie ukazała się ona przez piętnaście lat, a do tego narosło wokół niej tyle legend, obawia się, że może ona nie spełnić oczekiwań odbiorców. Wokalista powiedział, że Look Outside Your Window to dzieło Crahana, na którym on sam udzielił się tylko gościnnie, w sumie cały Slipknot określił jako dziecko "Clowna". Taylor zaznaczył, że sam jest w sumie ciekaw brzmienia tego wydawnictwa, gdyż... nie ma nawet jego kopii!

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

"Look Outside Your Window" to dziecko Clowna. Slipknot to dziecko Clowna. To takie zabawne, że co roku lub co dwa lata dostaję e-maile o "Look Outside Your Window" i o tym, czy wychodzi. Jestem tak samo podekscytowany jak wszyscy inni, ponieważ, koleś, nawet nie mam kopii. Mam wersję sprzed 10 lat, która, jak sądzę, nie jest tym samym miksem, o którym wszyscy myślą. Nawet ku**a nie wiem, czy te piosenki znajdą się na tym albumie, tak wypadłem z obiegu - powiedział Corey.