Corey Taylor o swojej nadchodzącej płycie. Muzyk podał daty premiery krążka i pierwszego singla!

i

Autor: Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News Corey Taylor zdradza kolejne szczegóły swojego solowego albumu

Corey Taylor łączy siły z dużą wytwórnia. Muzyk podał daty premiery krążka i pierwszego singla!

2023-04-28 13:49

Na początku tego roku stało się jasne, że Corey Taylor pracuje nad swoim nowym solowym albumem. Muzyk nie ukrywał podekscytowania z powodu nadchodzącego projektu. Raptem po kilku tygodniach ogłoszono, że prace nad nim zostały już zakończone. Wygląda na to, że naprawdę jest na co czekać! Co o krążku mówi sam zainteresowany?

W styczniu tego roku Corey Taylor potwierdził, że trwają pracę nad jego drugim albumem solowym. Debiut muzyka, zatytułowany CMFT, ukazał się w październiku 2020 roku i został dobrze przyjęty przez rynek muzyczny. Krążek, prezentujący brzmienie hard rockowe, metalowe i heavy metalowe, dotarł do 44. miejsca amerykańskiej listy Billboard 200. Wokalista grup Slipknot i Stone Sour zdradził. że brzmienie jego drugiej płyty będzie nieco bardziej złożone i ambitniejsze od poprzedniczki. Pod koniec lutego basista Eliot Lorango, który brał udział w nagraniach wydawnictwa, potwierdził, że ta część prac nad nim już się zakończyła. Teraz Corey postanowił powiedzieć jeszcze więcej na temat całego projektu.

Corey Taylor zapowiada album ro(c)ku!

Muzyk udzielił obszernego wywiadu magazynowi "NME", w którym opowiedział o albumie. Corey nie ukrywa, że nie może się doczekać, kiedy w końcu ludzie usłyszą materiał, który nagrał, a będzie on zawierał w sobie elementy zarówno Slipknota, Stone Sour, jego akustycznych pokazów, solowego debiutu, jak i zupełnie nowe klimaty., jak chociażby punk z lat 70., glam metal z lat 80., grunge rodem z lat 90. czy hip-hop Taylor zdradził, że wierni fani bardzo szybko rozpoznają dźwięki, które prezentował on przy okazji innych projektów, ale większość muzyki powstała na świeżo w studiu. Wokalista powiedział, że prace nad krążkiem trwały przez kilka lat, a łącznie powstało 26 kawałków, nie wszystkie jednak trafią na "CMF2" - płytę ozdobi łącznie trzynaście kompozycji. 

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Corey Taylor zdradził tytuł i datę premiery pierwszego singla!

Muzyk zdradził w wywiadzie tytułu kilku piosenek. Wiadomo, że na płytę trafią numery, zatytułowane Sorry Me, określony jako "mroczny, poważny", oldschoolowy Talk-Sick, Punch Line, dotyczący zespołu stresu pourazowego, depresji i samotności Post Traumatic Blues czy Beyond, który, zdaniem Coreya, "rozwali wszystkich". Muzyk powiedział, że to właśnie ten utwór zostanie wydany jako pierwszy singiel, a stanie się to najpewniej już w maju! Jeśli chodzi o sam album, muzyk zdradził, że celuje we wrzesień tego roku!

Corey Taylor łączy siły z dużą wytwórnią!

Pod koniec kwietnia muzyk potwierdził, że połączył siły z wytwórnią BMG. To właśnie za jej pośrednictwem ukaże się nowy album muzyka, pod zatwierdzonym już tytułem CMF2. Taylor nie ukrywa ekscytacji z powodu tej współpracy, gdyż, jak sam twierdzi: "Chciałem pracować z BMG, ponieważ oni bardzo gorąco od zawsze chcieli ze mną współpracować i przez ostatnie kilka lat podsycali ogień dla rocka, punka i metalu".