Cool Kids of Death wracają z nowym materiałem!

i

Autor: MIKOLAJ ZACHAROW/REPORTER Cool Kids of Death wracają z nowym materiałem!

Cool Kids of Death wracają z nowym materiałem! EP-ka "Żart" już jest!

2023-12-08 9:30

Formacja przygotowała niespodziankę dla fanów - nowy minialbum jest już dostępny!

Od wydania ostatniego albumu „Plan Ewakuacji” w 2011 roku i podjęcia decyzji o zawieszeniu działalności, zespół Cool Kids Of Death pierwszy raz pojawił się na scenie w oryginalnym składzie w roku 2019 na festiwalu Open’er, gdzie zagrał swoją debiutancką płytę. Kolejne koncerty odbyły się w roku 2022 w ramach cyklu Męskie Granie - grupa wystąpiła na głównej scenie w trzech miastach: Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu i została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność.

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Tych płyt słuchamy do dziś

Wielki powrót!

Piotr Szczepański, reżyser filmu dokumentującego początki działalności grupy pt. „Generacja CKOD” (2004) oraz „C. K. O. D. 2 – Plan Ewakuacji" (2014), w którym podjęta została próba opowiedzenia o miejscu, w którym muzycy znaleźli się po dziesięciu latach działalności, teraz postanowił nakręcić część trzecią. Premiera dokumentu obrazującego powrót grupy i związane z tym reakcje fanów przewidziana jest na rok 2024. 

Natomiast 8 grudnia 2023 roku premierę ma winylowa, siedmiocalowa EP-ka z dwoma premierowymi utworami CKOD, która nazywa się „Żart”. Jednym z nich i jednocześnie pierwszym singlem Cool Kids of Death po powrocie do grania będzie tytułowy „Żart”, który miał premierę już 17 listopada 2023 roku. Druga piosenka to słynne „Butelki z benzyną i kamienie”, wykonane tym razem wspólnie z WaluśKraksaKryzys.