Co się dzieje w Slipknocie? Odejście wieloletniego członka, nowy klip i niespodziewana EP-ka!

i

Autor: Alejandro Godinez/Associated Press/East News Duże zmiany w zespole Slipknot

Co się dzieje w Slipknocie? Odejście wieloletniego członka, nowy klip i niespodziewana EP-ka!

2023-06-12 11:06

Końcówka poprzedniego tygodnia okazała się być dość chaotyczna dla fanów zespołu Slipknot. Nie zdążył on jeszcze rozpocząć nowej części trasy, a swój udział w niej odwołał Shawn "Clown" Crahan. Kilka godzin później wydano oświadczenie, w którym za wieloletnią obecność podziękowano jednemu z członków, a jeszcze później światło dzienne ujrzała... nowa EP-ka! Co się dzieje?

Wydawało się, że przed fanami zespołu Slipknot czas względnej stabilności. Formacja raptem we wrześniu wydała swój najnowszy album studyjny, w kwietniu tego roku zaś pożegnała się z dawną wytwórnią. Choć Shawn "Clown" Crahan otwarcie mówił w wywiadach, że ma sporo planów względem swojej grupy: m.in. film (lub serial) biograficzny, ewentualne wydanie mitycznego albumu, częstsze prezentowanie fanom nowej muzyki w postaci pojedynczych singli lub EP-ek czy nowy format koncertowania, to nikt chyba nie spodziewał się, że zmiany te zaczną być wdrażane w życie tak szybko...

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Chaos wokół Slipknota

Już na początku lutego światło dzienne, bez żadnych zapowiedzi, ujrzał singiel Bone Church. Przy okazji premiery Clown tłumaczył, że numer został nagrany podczas trasy, promującej krążek .5: The Gray Chapter. Była to, wygląda na to, pierwsza zapowiedź sporych zmian.

W czwartek 7 czerwca grupa rozpoczęła europejską część trasy koncertowej. Niestety, na kilka godzin przed pokazem Crahan wydał oświadczenie, w którym poinformował, że ze względu na problemy zdrowotne swojej żony nie weźmie udziału w nadchodzących koncertach. Muzyk zapowiedział jednak powrót na scenę tak szybko, jak się da.

Clown nie był jedynym wieloletnim członkiem Slipknota, który nie stanął na scenie w Austrii. Także w czwartek 7 czerwca w social mediach zespołu pojawiło się kolejne oświadczenie (obecnie już usunięte), w którym, dość lakonicznie, podziękowano za 27 lat obecności klawiszowcowi Craigowi Jonesowi. Muzyk był członkiem Slipknota od 1996 rok, nie wiadomo, jaki powód kryje się za taką właśnie decyzją. W ślad za tym, w social mediach grupy pojawiło się zdjęcie maski nowego członka, jego tożsamość nie jest jednak znana.

Nowa muzyka od Slipknota

Mało? W czwartek 8 czerwca zespół opublikował... nowy utwór! Mowa o instrumentalnej kompozycji, zatytułowanej Death March, do której powstał także teledysk, wyreżyserowany przez Crahana. Okazuje się, że był to przedsmak... minialbumu, który ukazał się raptem dzień później! EP-ka została zatytułowana Adderall EP i złożyło się na nią sześć utworów, będących demówkami i alternatywnymi wersjami numeru Adderall, który otwiera album The End, So FarWraz z upublicznieniem minialbumu, do sieci trafił klip do kompozycji Memories (Adderall - Rough Demo). Jesteście ciekawi, co nas jeszcze czeka?