Cliff 'Em All, czyli kolekcjonerska seria piwa, sygnowana nazwiskiem byłego basisty Metalliki trafi na rynek!

i

Autor: Screen z YouTube/A Metalhead's Journey Cliff Burton został uczczony własnym... piwem!

Cliff 'Em All, czyli kolekcjonerska seria piwa, sygnowana nazwiskiem byłego basisty Metalliki trafi na rynek!

2022-07-22 12:20

Cliff Burton - legendarny basista Metalliki zmarł już 36 lat temu, jednak pamięć o nim jest wciąż żywa. Muzyk wciąż jest na różne sposoby upamiętniany - po funduszu stypendialnym na rzecz studentów muzyki i dniu Cliffa Burtona, przyszedł czas na wyjątkowy trunek, sygnowany nazwiskiem artysty!

Cliff Burton zyskał sławę i powszechne uznanie jako basista zespołu Metallica. Muzyk dołączył do grupy w 1982 roku i to właśnie z nim na pokładzie powstały trzy pierwsze wydawnictwa formacji - Kill 'Em All, Ride the Lightning i Master of Puppets. Niestety, pół roku po wydaniu jednego z najlepszych albumów Metalliki, Cliff zmarł w wyniku wypadku autokaru podczas trasy koncertowej, promującej płytę - Burton miał zaledwie 24 lata. Choć od śmierci basisty minie w tym roku już 36 lat, to jego legenda jest wciąż żywa, o co dbają zarówno jego koledzy z zespołu, jak i rodzina, która kontynuuje misję jego nieżyjącego już ojca. W 2017 roku rodzice muzyka przekazali tantiemy, jakie uzyskali po jego śmierci na rzecz funduszu stypendialnego dla studentów muzyki. W 2018 roku Rada Nadzorcza hrabstwa Alameda w Kalifornii wydała proklamację, na mocy której dzień 10 lutego (urodziny Burtona), określony został “Dniem Cliffa Burtona”.

Co tam w środku gra - Metallica

Cliff 'Em All, czyli kolekcjonerska seria piwa, sygnowana nazwiskiem byłego basisty Metalliki trafi na rynek

Tym razem przyszła kolej na nieco bardziej rozrywkową formę upamiętnienia. W wyniku współpracy Knucklebonz, Calicraft Brewing Co. i internetowego sklepu CraftShack powstała kolekcjonerska seria piwa, sygnowana nazwiskiem byłego basisty. Trunek o mocy 6,4% został nazwany Cliff ‘Em All i jak piszą twórcy:

trunek został uwarzony dla uczczenia muzyki, życia i spuścizny mistrza muzyki Cliffa Burtona.

Część dochodów ze sprzedaży piwa trafi na cele charytatywne

Wyjątkowa kolekcja została stworzona pod czujnym okiem rodziny nieżyjącego basisty, a część dochodów z jego sprzedaży trafi do Fundacji Cliff Burton Music Scholarship Foundation for Rising Youth Musicians.

Kontynuując misję ojca Cliffa, nieżyjącego już Raya Burtona, Cliff Burton Foundation koncentruje się na wspieraniu nowej generacji talentów muzycznych. Starannie wybieramy młode osoby z całego świata z takim samym entuzjazmem dla muzyki i poświęceniem dla swojego rzemiosła, jak nieżyjący już basista Cliff Burton. Pozdrowienia dla Cliffa i Raya Burtonów, którzy uwielbiali dobre piwo! - brzmi oświadczenie rodziny Burtonów.