Chad Smith zagrał ze słuchu klasyk 30 Seconds to Mars: “Co to do cholery było? Jakieś emo?”

i

Autor: RMV/REX/Shutterstock/EAST NEWS/Doug Peters/Press Association/East News Chad Smith i kawałek 30 Seconds to Mars

Chad Smith zagrał ze słuchu kultowy kawałek 30 Seconds to Mars: “Co to do cholery było? Jakieś emo?”

2023-10-24 9:01

Chad Smith zyskał światową sławę i uznanie jako perkusista zespołu Red Hot Chili Peppers, od lat współpracuje on także z innymi artystami i artystkami, m.in. Ozzym Osbournem, Iggym Popem czy Dua Lipą. Chad był ostatnio gościem kanału na YouTubie dla perkusistów, w ramach którego dostał nietypowe zadanie!

Chad Smith od lat cieszy się ogromnym uznaniem na całym świecie. Długoletni perkusista Red Hot Chili Peppers uznawany jest za prawdziwego znawcę w swoim fachu, z którym chętnie współpracują także inny przedstawiciele świata muzyki. Grę Chada słychać na wydawnictwach m.in. Johnny'ego Casha, Geezera Butlera, Post Malone, Eddiego Veddera, Lany Del Rey, Iggy'ego Popa, Dua Lipy czy Ozzy'ego Osbourne'a. Wydaje się więc, że Smith jest różnorodny i gatunki nie stanowią dla niego żadnej przeszkody - i tak, i nie!

Aktorzy i Aktorki, którzy grają rocka!

Chad Smith gra i troszkę WYŚMIEWA 30 Seconds to Mars!

Chad był ostatnio gościem "Drumeo", czyli kanału w serwisie YouTube, na którym początkujący perkusiści mogą podglądać i uczyć się gry od największych. Smith wziął udział w segmencie "For the First Time", w ramach którego miał próbować zagrać ze słuchu perkusję w utworze, którego nigdy wcześniej nie słyszał. Prowadzący wybrali dla niego The Kill z repertuaru 30 Seconds to Mars. Po usłyszeniu fragmentu pierwszej zwrotki, Smith dość szybko zaczął grać kolejne partie perkusji - co ciekawe, te tak naprawdę w przeważającej mierze pokrywały się z chwytami, które pojawiają się w oryginale. Po wszystkim perkusista zapytał prowadzących: "Co to do cholery było? To coś w stylu My Chemical Romance czy coś takiego?", a na pytanie, czy wie, z czym miał właśnie do czynienia, pokręcił przecząco głową, mówiąc "To jakieś emo". Na słowa, że to kawałek 30 Seconds to Mars odpowiedział:

Ahhh! Zespół Jareda. Jared Leto. Jego brat jest perkusistą.

Sprawdź nagranie tego wykonania poniżej!