Category 7

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Były wokalista Anthrax na czele nowej supergrupy. Grają tu także muzycy innych znanych zespołów

Powstała nowa supergrupa Category 7, w której liderem będzie John Bush, w przeszłości wokalista Anthrax. Latem na rynku ma się ukazać debiutancki album formacji.

Były wokalista Anthrax stanął na czele nowej supergrupy

John Bush, były wokalista formacji Anthrax, stanął na czele nowej supergrupy Category 7. W składzie tego zespołu znaleźli się także: gitarzysta Phil Demmel (ex-Machine Head, Kerry King), gitarzysta Mike Orlando (ex-Adrenaline Mob), perkusista Jason Bittner (Overkill) i basista Jack Gibson (Exodus). Muzycy podpisali właśnie kontrakt z wytwórnią Metal Blade Records. 

Mellina - Lady Pank czy Oddział zamknięty, kto był bardziej "sex, drugs and rock'n'roll"?

Niesamowite riffy Mike’a Orlando i Phila Demmela sprawiły, że pisanie tekstów do muzyki było niczym bułka z masłem. Tandem rytmiczny Bittner–Gibson dopełnił brzmienie. To połączenie sprawiało wrażenie, jakby było zapisane w gwiazdach. Oczywiście fakt, że każdy jest weteranem sceny metalowej, sprawił, że było to wszystko o wiele łatwiejsze – przyznał Bush, cytowany w informacji prasowej. 

Początki Category 7 wzięły się z rozmów pomiędzy Demmelem a Orlando na temat stworzenia nowego projektu. Chodziło o zespół kłaniający się muzyce hardrockowej z lat siedemdziesiątych XX wieku w stylu Thin Lizzy. 

Pierwszy singiel zespołu premierę będzie miał 2 maja. Natomiast debiutancki album Category 7 ma się ukazać na rynku latem tego roku. 

Metalowe albumy wszech czasów: