Kurt Cobain był fanem Metalliki! Tak twierdzi Kirk Hammett

i

Autor: screen: https://youtu.be/hTWKbfoikeg

Były gitarzysta Guns N' Roses porównał Kurta Cobaina do Jana Sebastiana Bacha

2021-12-31 8:25

Kurt Cobain był postacią niesamowicie ważną dla muzyki rockowej i wiele lat po jego śmierci, nadal wspomina się go w kontekście pewnej rewolucji w muzyce rockowej. Były gitarzysta Guns N' Roses uznał nawet, że lider Nirvany był kimś jak Jan Sebastian Bach.

Kurt Cobain to postać, która dla wielu osób jest synonimem lat 90-tych oraz pewnego rodzaju rewolucji w muzyce rockowej tamtych czasów. Wiadomo, że to co robił lider Nirvany, stało się też wzorem dla młodych artystów i mimo upływu lat, popularność zespołu i samego Cobaina nie słabnie. Jak określił Ron 'Bumblefoot' Thal, to co robił Cobain było jak twórczość Jana Sebastiana Bacha.

Co tam w środku gra? Nirvana

Były gitarzysta Guns N' Roses porównał Kurta Cobaina do Jana Sebastiana Bacha

W wywiadzie dla 'I Ask No One With Kevin Re LoVullo', gitarzysta powiedział:

Najbardziej u Cobaina uwielbiałem jego kompozycje. Zakładam, że komponował intuicyjnie, ale robił to samo, co robił Bach, było to matematycznie poprawne i dokładne, frazy zawsze układały się trzonem kompozycji w doskonałej harmonii. Niezależnie, czy to studiował, czy to wiedział, czy tak czuł, dokładnie tak komponował. Mógłbym przez całą godzinę analizować to z perspektywy teorii muzyki. Jeśli spojrzeć na to od strony matematyki, wszystko do siebie pasuje.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]