Były członek Mr. Bungle podejrzany w związku z zaginięciem partnerki. Śledczy liczą się z możliwym zabójstwem kobiety

i

Autor: Materiały prasowe Muzyk podejrzany o bardzo poważne przestępstwo

Były członek Mr. Bungle aresztowany w sprawie morderstwa partnerki

2024-01-04 10:08

Nazwa zespołu Mr. Bungle, którego członkami są m.in. Mike Patton, Scott Ian i Dave Lombardo niespodziewanie znalazła się na ustach całego świata. Wszystko to ze względu na tragiczną sprawę, w której głównym oskarżonym jest były członek formacji, Theo Lengyel. Odnalezione zostały szczątki, które podejrzewa się, że należą do poszukiwanej partnerki mężczyzny i to właśnie on jest podejrzany...

Theo Lengyel jest jednym z członków założycieli grupy Mr. Bungle. Muzyk pozostawał członkiem składu od jego powstania w 1985 roku, aż do 1996 roku, kiedy to zdecydował się odejść, powołując się na "różnice twórcze". Choć saksofonista nie jest bardzo znaną postacią na rynku muzyki, to jego osoba właśnie znalazła się w centrum zainteresowana światowej opinii publicznej.

Wszystko to ze względu na komunikat policji z El Cerrito w San Francisco z grudnia ubiegłego roku, w którym ta poinformowała, że prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia Alice "Alyx" Kamakaokalani Herrmann. Kobieta była partnerką saksofonisty i to właśnie on stał się głównym obiektem zainteresowania śledczych. Kobieta była ostatnio widziana 3 grudnia w Santa Cruz w Kalifornii, a nieco ponad tydzień później rodzina zdecydowała się zgłosić na policję jej zaginięcie. W wyniku działań śledczych odnaleziony został samochód Herrmann, a ten znajdował się pod mieszkaniem Theo. Niestety, policji początkowo nie udało się skontaktować z saksofonistą, w związku z czym stał się on głównym podejrzanym w sprawie. Śledczyod samego początku nie wykluczali najgorszej z możliwych opcji, a więc faktu, iż kobieta została zamordowana, a sprawcą jest właśnie Lengyel.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Theo Lengyel aresztowany

Zdaje się, że podejrzenia śledczych właśnie potwierdziły się. W okolicach Parku Regionalnego Tilden w Berkley odnalezione zostały ludzkie członki i choć wciąż trwa ustalanie do kogo należą, śledczy już jednak podejrzewają, że mają do czynienia ze zwłokami zaginionej Alice "Alyx" Kamakaokalani Herrmann. Policja ustaliła także miejsce przebywania Lengyela - 2 stycznia mężczyzna został aresztowany w sprawie. Obecnie trwa jego przesłuchanie i ustalanie wszystkich szczegółów tego, co wydarzyło się z Herrmann. Będziemy informować o postępach w śledztwie.

O zespole Mr. Bungle

Formacja powstała w 1985 roku w Eureka w Kalifornii i dość szybko zwróciła uwagę rynku swoim niezwykle eklektycznym brzmieniem, które idealnie był w stanie oddac wokal Pattona. Przez lata skład grupy zmieniał się, a ten dziś tworzą, poza Pattonem, Trey Spruance, Trevor Dunn, Scott Ian i Dave Lombardo. Mr. Bungle ma na koncie cztery płyty, z czego najnowsza, The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo, ukazała się w 2020 roku. Theo Lengyel brał udział w nagraniach debiutanckiego krążka zespołu i Disco Volante z 1995 roku.