Bruce Dickinson

i

Autor: Materiały prasowe - fot. John McMurtrie

koncerty 2024

Bruce Dickinson porwał publiczność Mystic Festival! Solowe klasyki wokalisty Iron Maiden wybrzmiały w Gdańsku

2024-06-07 9:51

Tegoroczny Mystic Festival wciąż trwa, jednak jeden z najbardziej wyczekiwanych występów tej edycji już za nami! W czwartek 6 czerwca na scenie głównej wydarzenia w Gdańsku zaprezentował się Bruce Dickinson! Fani i fanki nie kryją zachwytów nad formą wokalisty, on sam zaś pozwolił sobie na szczególny gest w stronę polskich słuchaczy!

Mystic Festival 2024 trwa! Do gdańskiej Stoczni już w środę zawitało grono wielbicieli i wielbicielek szeroko pojętego brzmienia metalowego z całej Europy, by w ramach jednego wydarzenia wziąć udział w występach największych gigantów tego świata. Za nami już sety m.in. Machine Head, Body Count, Biohazard, High On Fire, Sodom czy Kreatora, za moment natomiast sceny rozgrzeją chociażby Megadeth, Bring Me the Horizon, Paradise Lost, Furia, Accept, Schizma, Lord of the Lost, Kerry King, Enter Shikari, Chelsea Wolfe, DVNE czy Mur.

Wielu uczestników tegorocznego Mystic Festival szczególnie czekało na czwartek, a więc dzień, kiedy to z solowym setem na głównej scenie zaprezentować się miał sam Bruce Dickinson. Muzyk na początku marca tego roku wydał swój pierwszy od prawie 20 lat solowy album i to właśnie w ramach promującej go trasy pojawił się w Gdańsku. Występ wokalisty Iron Maiden za nami!

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

Bruce Dickinson porwał Gdańsk!

Na występ muzyka przeznaczona była godzina i piętnaście minut i nie da się ukryć, że Bruce w pełni wykorzystał ten czas. Dickinson na scenie był pełen energii i przez cały pokaz dawał z siebie wszystko! Fani i fanki obecni na miejscu w komentarzach pod zdjęciami z koncertu nie kryją zachwytów nad formą wokalisty, a w szczególności właśnie jego głosem! Artysta zaprezentował set, na który złożyło się dwanaście kompozycji, w tym m.in. The Alchemist, Accident of Birth, Afterglow of Ragnarok, Chemical Wedding, Tears of the Dragon, gdzie Bruce grał na perkusji (co powtórzyło się w Resurrection Men) czy The Tower.

Nie można nie wspomnieć o tym, co wydarzyło się na samym końcu występu. Żegnający się z publiką Bruce w pewnym momencie dostał do rąk polską flagę, na której napisane było jego imię i nazwisko. Wokalista pokazywał podarunek do kamery, a następnie zarzucił sobie flagą na plecy i pozostał w niej aż do zejścia ze sceny. Dickinson na koniec zwrócił się do publiczności mówiąc, że było "pięknie" i że to naprawdę "wspaniała noc". Poniżej sprawdź pełną setlistę z koncertu legendy heavy metalu i kilka nagrań!

Bruce Dickinson - setlista z występu na Mystic Festival 2024

 1. Accident of Birth
 2. Abduction
 3. Laughing in the Hiding Bush
 4. Afterglow of Ragnarok
 5. Faith
 6. Chemical Wedding
 7. Tears of the Dragon
 8. Resurrection Men
 9. Rain on the Graves
 10. The Alchemist
 11. The Tower
 12. Road to Hell

Pod koniec widoczny moment z flagą

Sprawdź się w quizie o Dickinsonie:

Jak dobrze znasz Bruce'a Dickinsona? Oto quiz o wokaliście Iron Maiden

Pytanie 1 z 10
Bruce Dickinson z początku nie chciał zostać wokalistą. Marzył o byciu...