Bruce Dickinson

i

Autor: Materiały prasowe

Hot news

Bruce Dickinson ODWOŁAŁ koncert w Bukareszcie! Muzyk za kilka dni ma zagrać na Mystic Festival

2024-06-03 9:32

Już w najbliższą środę, tj. 5 czerwca, startuje tegoroczny Mystic Festival. Wielu i wiele z niecierpliwością wyczekuje tej edycji, której gwiazdami będą m.in. Bring Me the Horizon, Megadeth, Kerry King czy Bruce Dickinson z solowym setem. Tymczasem z obozu wokalisty docierają do nas dość niepokojące wieści...

Mystic Festival 2024 rozpocznie się już w najbliższą środę, czyli dokładnie 5 czerwca, i potrwa przez cztery dni, do soboty 8 czerwca. Nie da się ukryć, że tegoroczny line-up wydarzenia jest naprawdę imponujący! Headlinerami imprezy są formacje Bring Me The Horizon, Megadeth i Machine Head, a skład uzupełniają m.in. Kerry King, Kreator, Enter Shikari, Accept, Biohazard, Furia, Fear Factory, Kreator, Life of Agony czy Bruce Dickinson.

Legenda heavy metalu, wokalista Iron Maiden, po prawie 20 latach wznowił karierę solową i na początku marca tego roku wydał nowy album, zatytułowany The Mandrake Project. To właśnie ten materiał, a także kompozycje z poprzednich autorskich krążków, artysta prezentuje na trwającej trasie koncertowej po Europie. Niestety, ta właśnie napotkała dość poważną przeszkodę...

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Problemy zdrowotne Bruce'a Dickinsona i reszty ekipy

Jak poinformował Bruce za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych w niedzielę 2 czerwca w godzinach wieczornych czasu polskiego, jego zaplanowany na dziś, tj. na poniedziałek 3 czerwca, koncert w Bukareszcie nie odbędzie się. Jako powód podano problemy zdrowotne samego wokalisty i reszty jego  ekipy! Wszyscy oni mają cierpieć na infekcję grypopodobną i nie są w stanie stanąć na scenie. Wokalista pisze w oświadczeniu, że występował z chorobą na ostatnich kilku pokazach, aż w końcu jego organizm powiedział 'stop'. Choć po koncercie w Holandii miał dwa dni przerwy, to to nie wystarczyło, by doszedł do siebie.

Co istotne dla polskich fanów muzyka, Dickinson ma jeszcze dziś spotkać się z lekarzem, który postawi ostateczną diagnozę i określi, co powinien w sprawie choroby zrobić dalej. Na chwilę obecną więc występ muzyka w Polsce zdaje się nie być zagrożony, warto jednak obserwować sytuację, co my oczywiście będziemy robić! Pełne oświadczenie Bruce'a poniżej:

Rozwiąż quiz o Dickinsonie:

Jak dobrze znasz Bruce'a Dickinsona? Oto quiz o wokaliście Iron Maiden

Pytanie 1 z 10
Bruce Dickinson z początku nie chciał zostać wokalistą. Marzył o byciu...
Kamil Pater nie tylko gitarowo. Jak pogodzić Wodeckiego ze Skrillexem? KAWAŁKI MOJEGO ŻYCIA