Bokka z nowym singlem! Urodzinowe wydawnictwo nadchodzi!

i

Autor: Materiały prasowe Nowość od zespołu Bokka

Bokka z nowym singlem! Urodzinowe wydawnictwo nadchodzi!

2023-07-19 15:42

Po świetnie przyjętym singlu „The Wrong Girl” feat. QUENTIN , BOKKA prezentuje „Let It FLOW” - trzeci singiel z nadchodzącego urodzinowego albumu BOKKA HITS 10. Płyta ukaże się 20 października nakładem [PIAS] Recordings Poland and EE. W roli gościa tym razem… tajemnicza Nela Paloma.

W tym roku BOKKA postanowiła uczcić swoje 10 urodziny tworząc specjalne wydawnictwo z udziałem 10 gości. Zespół postawił na autorską selekcję zapraszając artystów, których talent robi na nich ogromne wrażenie. 

„Let It FLOW” to utwór z przesłaniem. Każdy człowiek doświadcza lepszych i gorszych momentów. Czasem życie potrafi nas dojechać. Niektórych błędów zwyczajnie nie da się naprawić. I wtedy polecamy wcisnąć pauzę, zatrzymać rzeczywistość jak w matrixie, bo ona i tak nie zniknie. Poczeka aż poniesiemy konsekwencje, lub znajdziemy rozwiązanie naszego kłopotu. Dobrze jest pamiętać o tym, że jutro też jest dzień, w którym można dalej próbować. I warto. Keep on trying!” -  mówi zespół. 

Oryginał „Let It” był przebojowy i energetyczny. Nowa wersja wydobywa ukryte w warstwie tekstowej emocje. A w ich przekazywaniu nie ma sobie równych kolejny tajemniczy gość BOKKI. Nela Paloma otula słuchaczy swoim aksamitnym, piaszczystym głosem, w którym można się zatracić. By w pełni doświadczyć „Let It FLOW” polecamy odpalić go na słuchawkach. 

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Bokka świętuje 10-lecie

BOKKA od 10 lat zaskakuje swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi - od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album “Don’t Kiss And Tell”, kosmiczny “Life On Planet B”, na apokaliptycznym “Blood Moon” kończąc. Zespół ma na koncie również 3 nominacje do Fryderyków, a jego twórczość polecało wiele zagranicznych mediów. 

Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał grupy błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju co skutkowało zagraniem na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie.

W 2022 BOKKA powróciła filmowym, tajemniczym, i apokaliptycznym albumem “Blood Moon” zyskując tym samym kolejną nominację do nagrody Fryderyk. Klip do utworu Walk on A Wire otrzymał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski zyskał nominację na festiwalu Camerimage pośród artystów takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein. 

BOKKA HITS 10 to podsumowanie rozdziału barwnej historii zespołu zanim ten wyruszy w nowym kierunku.

Bokka na festiwalach

Już niedługo BOKKA wyrusza na podbój letnich festiwali. Rozpiska poniżej:

  • 17.06 Warszawa, Co Jest Grane Festival
  • 23.06 Rzeszów, Europejski Stadion Kultury (specjalny występ z NOËP)
  • 24.06 Zabrze, CARBON Silesia Festival
  • 8.07 Poznań, Nocny Targ Towarzyski
  • 15.07 Wrocław, WROsound
  • 04.08 Jastarnia, Salt Wave Festival
  • 11.08, Olecko, Active Festival Olecko
  • 12.09 Orebić (HR), Sound Project Summer 2023