Bob Marley

i

Autor: Materiały prasowe

„Bob Marley: One Love” – utwory inspirowane filmową biografią artysty już dostępne

2024-02-20 14:47

Na ekrany kin trafił właśnie wyczekiwany film studia Paramount Pictures „Bob Marley: One Love”. Island Records i Tuff Gong uczciły kinową premierę wydaniem wersji deluxe albumu „BOB MARLEY: ONE LOVE (MUSIC INSPIRED BY THE FILM)”, na której znalazły się jedne z najważniejszych utworów jamajskiej ikony, które na potrzeby projektu zinterpretowali Bloody Civilian, Skip Marley, Daniel Caesar, Kacey Musgraves, Wizkid, Jessie Reyez, Leon Bridges, Farruko, Mystic Marley i Shenseea.

Przed publikacją całości fani mieli możliwość usłyszeć cztery single, w tym „One Love” w wersji Wizkida, które ujrzało światło dzienne w tygodniu uroczystej premiery filmu, która odbyła się w Walentynki.

W komunikacie Paramount Pictures czytamy:

Artystki i artyści rockowi, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku

„Bob Marley: One Love” to celebracja życia i muzyki ikony, która zainspirowała swoim przesłaniem miłości i jedności całe pokolenia. Opowieść o Bobie pokonującym przeciwności losu i odbywającym podróż, która stoi za jego rewolucyjną muzyką, będzie przedstawiona po raz pierwszy. Główną rolę w wyprodukowanym wspólnie z rodziną Marleyów filmie gra Kingsley Ben-Adir, natomiast w jego żonę Ritę wciela się Lashana Lynch.

Listen on Spreaker.