Blind Guardian na dwóch koncertach w Polsce! Pokazy już za chwilę!

i

Autor: Materiały prasowe Blind Guardian w Polsce [DATY, MIASTA, BILETY]

Blind Guardian na dwóch koncertach w Polsce! Pokazy już za chwilę!

2023-09-11 12:37

Blind Guardian, jeden z najsłynniejszych niemieckich power metalowych zespołów, zagra już za chwilę we Wrocławiu i w Warszawie. W roli supportu zobaczymy izraelską formację Scardust!

Blind Guardian to power metalowy zespół założony w 1984 roku w Krefeld w zachodnich Niemczech. Grupa uznawana jest za jeden z przełomowych i najbardziej wpływowych zespołów w metalu. Albumy „Somewhere Far Beyond” (1992), „Imaginations from the Other Side” (1995) i „Nightfall in Middle-Earth” (1998) są postrzegane jako wpływowe dzieła gatunku, a teksty napisane przez Kürscha są w większości inspirowane twórczością autorów fantasy, takich jak JRR Tolkien, Michael Moorcock, Stephen Kingi George RR Martin. Dyskografię grupy zamyka wydawnictwo „The God Machine” z 2022 roku.

Koncertowy skład Blind Guardian to Hansi Kürsch (wokal), André Olbrich i Marcus Siepen (gitary), Frederik Ehmke (perkusja) oraz Johan Van Stratum (gitara basowa).

Nie obchodzi nas Eurowizja. Blind Channel dla Eski Rock

Support

Scardust to progresywny zespół metalowy z Izraela, w skład którego wchodzą jedni z najlepszych muzyków izraelskiej sceny metalowej. EP-ka „Shadow” (2015) dała im pozycję obiecującego debiutanta, a kolejny album zatytułowany „Sands of Time” (2017) ugruntował pozycję Scardust jako wiodącego progresywnego zespołu metalowego w kraju. Rok 2022 rozpoczął się dla Scardust wspólnym koncertem z gwiazdą folk Patty Gurdy, która przyjechała do Izraela, aby wystąpić w klubie Gagarin w Tel Awiwie. Występ odbył się przed publicznością na żywo, ale był także transmitowany online.

Blind Guardian na dwóch koncertach w Polsce [DATY, MIASTO, BILETY]

BLIND GUARDIAN + Scardust

  • 25.09.2023 Wrocław, A2 - Centrum Koncertowe
  • 26.09.2023 Warszawa, Progresja
  • Otwarcie bram: 19:00
  • Start: 20:00

Ceny biletów: 160 zł (w przedsprzedaży) / 190 zł (w dniu koncertu).

Zaprasza Metal Mind Productions.