Black Pumas z trzecim zwiastunem nowego krążka Chronicles of a Diamond

i

Autor: Materiały prasowe Black Pumas z trzecim zwiastunem nowego krążka "Chronicles of a Diamond"

BLACK PUMAS prezentuje drugi zwiastun nowego krążka "Chronicles of a Diamond"

2023-09-26 16:39

Siedmiokrotnie nominowany do nagrody GRAMMY zespół Black Pumas udostępnił "Mrs. Postman", drugi zwiastun ich najnowszego krążka „Chronicles of a Diamond”, który ukaże się 27 października nakładem ATO Records/[PIAS]. Utworowi towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Amosa Davida McKaya.

Do pracy nad tą kompozycją duet tym razem zaprosił klawiszowca JaRona Marshalla, Wyprodukowany przez Quesadę i współprodukowany przez Burtona, „Mrs Postman" to napędzana fortepianem serenada podkreślająca fenomenalną wszechstronność gry Marshalla na klawiszach.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Fenomen Black Pumas

Po wydaniu ich debiutu w 2019 r., Rolling Stone nazwał Black Pumas "psychodeliczno-soulową siłą", podczas gdy Pitchfork stwierdził, że "posiadając głos, który może z łatwością wślizgnąć się w nurt, Burton nadaje elegancką elastyczność ciasno ułożonym produkcjom Quesady" i "wyraźnie unikają pułapek, które nękają dobrze zamierzone płyty retro-soul, faworyzując wyczucie nad autentycznością, grając tyle samo dla głowy, co dla serca". NME zachwycał się: "nietrudno zrozumieć, dlaczego ich atrakcyjność jest tak uniwersalna; ich brzmienie jest punktem środkowym między Motown a hip hopem ze wschodniego wybrzeża - mariażem mistrzowskiej produkcji i kultowych melodii, które są  zarówno klasyczne, jak i aktualne".

„Chronicles of a Diamond” ożywia wyjątkową wizję zespołu z większą mocą, pasją i śmiałą oryginalnością niż kiedykolwiek wcześniej. Wyprodukowany przez Quesadę i zmiksowany głównie przez sześciokrotnego zdobywcę nagrody Grammy Shawna Everetta (Alabama Shakes, The War on Drugs), dziesięciopiosenkowy krążek ukazuje Burtona w roli współproducenta i wnosi jego swobodną muzykalność do każdego utworu. Pełna tracklista znajduje się poniżej.

Black Pumas wywarli duży wpływ na kulturę. Ich przebojowy singiel "Colors" to certyfikowany na złoto hymn, który zgromadził ponad 450 milionów streamów, a także osiągnął pozycję nr 1 w AAA Radio. Ich błyskawiczny wzrost popularności sprawił, że grali porywające koncerty na wielu wyprzedanych trasach koncertowych w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Europie, a także występowali na rozdaniu nagród GRAMMY i inauguracji prezydenta Bidena, wielokrotnie występowali w telewizji i zdobyli nagrodę Emerging Act of the Year od Americana Music Association w 2020 roku.