Billy Corgan, Sinead O'Connor

i

Autor: Larry Marano/Cover Images/East News, Wikimedia Commons/ Man Alive!

Wiadomości

Billy Corgan wspomina Sinead O'Connor. "Byłem pod wrażeniem jej talentu"

Billy Corgan, wokalista i gitarzysta amerykańskiej formacji The Smashing Pumpkins, w jednym z najnowszych wywiadów wspominał Sinead O'Connor, irlandzką wokalistkę, która zmarła w 2023 roku.

Billy Corgan wspomina Sinead O'Connor

Sinead O'Connor, jedna z najsłynniejszych irlandzkich wokalistek, zmarła 26 lipca 2023 roku w swoim domu w Londynie w wieku zaledwie 56 lat. W najnowszym wywiadzie dla "The Irish Times" Billy Corgan, lider formacji The Smashing Pumpkins, powspominał artystkę. 

Corgan poznał O'Connor, dzięki wspólnemu znajomemu. Chodzi o perkusistę Matta Walkera, który grał w The Smashing Pumpkins pod nieobecność Jimmy'ego Chamberlina. W pewnym momencie wokalistka zamieszkała w domu Walkera w Chicago. Corgan przychodził tam na obiady i dzięki temu mógł bliżej poznać wokalistkę. 

Sinead O'Connor - najsłynniejsze utwory artystki

Spotkałem Sinead raz na koncercie. Rozmawialiśmy trochę, ale nie mogę powiedzieć, że ją znałem. [...] W końcu poznałem ją jako osobę. Dużo rozmawialiśmy o jej dzieciach, związkach i zmaganiach – powiedział Corgan.

W dalszej części rozmowy, Corgan przyznał, że O'Connor była szczerą osobą. I to zdecydowanie bardziej niż to było konieczne. – Posiadała niesamowity talent, byłem pod wrażeniem

Lider The Smashing Pumpkins dodał także w wywiadzie dla "The Irish Times": – Jeśli można coś wynieść z jej śmierci, to z pewnością to, że nastąpił niesamowity przypływ miłości i szacunku do niej

Corgan ponadto stwierdził, że "większość piosenkarzy/piosenkarek to aktorzy", a Sinead O'Connor "aktorką nie była". 

The Smashing Pumpkins ponownie w Polsce

Amerykańska formacja The Smashing Pumpkins w tym roku, ponownie, zagra w naszym kraju. Muzycy wystąpią w PreZero Arenie Gliwice 2 lipca w ramach trasy koncertowej "The World Is a Vampire Tour". Gościnnie wystąpi natomiast zespół Interpol.

Apple Music wybrał najlepsze albumy wszech czasów: