Behemoth ogłasza światową trasę z okazji 33-lecia! Formacja łączy siły z legendą thrash metalu

i

Autor: Jason Sheldon/Shutterstock/Rex Features/East News Behemoth świętuje wazny jubileusz na trasie!

Behemoth ogłasza europejską trasę z okazji 33-lecia! Formacja łączy siły z legendą thrash metalu

2024-01-29 12:32

Behemoth świętuje w tym roku bardzo wyjątkowy jubileusz. Formacja zdecydowała się na coś szczególnego z okazji trwającego właśnie 33-lecia i poza pokazem, który będzie transmitowany na żywo, zapowiedziała całą trasę koncertową! Na tej grupie towarzyszyć będzie inny zespół, prawdziwa legenda thrash metalu!

Zespół Behemoth został założony w Gdańsku w 1991 roku, a to oznacza, że świętuje on w tym roku swoje 33-lecie! Formacja przygotowała z tej okazji sporo niespodzianek dla swoich fanów, a pierwszą z ogłoszonych jest zaplanowany na 30 kwietnia występ w prestiżowej Grande Salle w Philharmonie de Paris, który będzie także transmitowany na żywo na całym świecie. Jako gość specjalny na pokazie wystąpi formacja Regarde les hommes tomber. Szybko okazuje się, że był to dopiero początek koncertowych ogłoszeń ze strony Nergala i spółki!

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Tych płyt słuchamy do dziś

Behemoth na trasie!

W piątek 26 stycznia zespół oficjalnie ogłosił szczegóły swojej najnowszej europejskiej trasy koncertowej. Wydarzenie odbywa się pod hasłem "O Father O Satan O Summer" i rozpocznie się 11 lipca występem na festiwalu Dong Open Air w niemieckim Neukirchen-Vluyn. Behemoth zaprosił na trasę prawdziwą, światową gwiazdę thrash metalu - zespół Testament! Seria pokazów obejmie swoim zasięgiem także Polskę - grupa zagra 21 lipca w ramach Letniej Sceny Progresji. Jak zapowiada Behemoth, na trasie można spodziewać się różnych niespodzianek, a w świetle słów Nergala o tym, że grupa pracuje nad nową muzyką, brzmi to naprawdę ekscytująco!

Bilety na koncerty trafią do sprzedaży w środę 31 stycznia i będą dostępne do zakupu za pośrednictwem oficjalnej strony Behemotha.

Listen on Spreaker.