Apocalyptica żegna się z ważnym członkiem! Grupa wydała nowy utwór w duecie z… Robertem Trujillo!

i

Autor: Grzegorz Ksel/REPORTER Zmiany i nowości z jednej strony w Apocalyptice

Apocalyptica żegna się z ważnym członkiem! Grupa wydała nowy utwór w duecie z… Robertem Trujillo!

2024-02-23 10:20

W ostatnim czasie bardzo dużo dzieje się u Apocalyptiki! Formacja ogłosiła drugą część kultowej płyty "Plays Metallica Vol. 2", towarzyszącą jej promocji trasę koncertową, a do tego zaprezentowała nowy singiel, w którym gościnnie zagrał sam Robert Trujillo! Z drugiej strony za to, grupa zapowiedziała zmiany w składzie.

Przed formacją Apocalyptica bardzo intensywny rok. Grupa dopiero co ogłosiła światową trasę koncertową, na której promować będzie nową odsłonę legendarnego już wydawnictwa. Plays Metallica Vol. 2 ukaże się na rynku 7 czerwca, a już dziś posłuchać możemy pierwszego singla, promującego projekt. Tym razem zespół stworzył nową wersję klasyka Metalliki z przełomowego debiutu Kill 'Em All, czyli The Four Horsemen. Co ciekawe, w nagraniach tej wersji gościnnie wziął udział... obecny basista legendy thrash metalu, Robert Trujillo. Do kompozycji powstał także ciekawy klip - znajdziesz go niżej!

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Zmiany w składzie!

To jednak nie koniec. W czwartek 22 lutego grupa poinformowała za pośrednictwem swoich social mediów, że po ponad dwudziestu latach ze składem pożegnał się perkusista Mikko Sirén. Muzyk nie brał już udziału w koncertach grupy na początku tego roku, w związku z czym wśród fanów pojawiły się różne plotki, które ta postanowiła raz na zawsze rozwiać. Mikko brał jednak udział w nagraniach nadchodzącego Plays Metallica Vol. 2. Obecnie skład Apocalyptiki tworzą Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen i Perttu Kivilaakso.

Apocalyptica w Polsce w 2024 roku

Przypominamy, że w ramach nowej trasy Apocalyptica zawita także do Polski! Formacja zagra w naszym kraju dwa koncerty: 15 października w krakowskim Klubie Studio i dzień później w warszawskiej Progresji.

Sprawdź ciekawostki o albumie "Reload" Metalliki!