Anthrax

i

Autor: Facebook/Anthrax

Wiadomości

Anthrax zagrał pierwszy koncert z basistą Danem Lilkerem od 40 lat!

Formacja Anthrax rozpoczęła właśnie tegoroczne koncertowanie. Na pierwszych występach w 2024 na scenie będzie pojawiał się Dan Lilker, oryginalny basista zespołu. W weekend legenda thrash metalu zagrała w Meksyku z tym muzykiem w składzie po raz pierwszy od 40 lat!

Anthrax zagrał koncert z basistą oryginalnego składu. Pierwszy raz od 40 lat!

Formacja Anthrax rozpoczęła właśnie tegoroczną trasę koncertową. Pod koniec marca zespół, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformował, że w trakcie występów w Ameryce Południowej i Północnej (w kwietniu i maju) na scenie nie zobaczymy basisty Franka Bello z powodu osobistych. 

Zastępuje go Dan Lilker, muzyk oryginalnego składu. Grał on w Anthraxie w latach 1981-1984 (jego grę słyszymy na debiutanckim albumie "Fistful Of Metal"). Teraz, po 40 latach przerwy, Lilker znowu wystąpił z zespołem. 

Slayer wraca! Thrash metalowa legenda ogłosiła występy na festiwalach!

13 kwietnia formacja wystąpiła w Meksyku i zagrała łącznie 12 utworów. W setliście nie było większych zaskoczeń, choć Anthrax, pierwszy raz od 2014 roku, wykonała na żywo kompozycję "Deathrider" pochodzącą ze wspomnianego krążka "Fistful Of Metal". Był to więc zdecydowanie ukłon w stronę basisty oryginalnego składu. 

Setlista:

 1. Among The Living
 2. Caught In A Mosh
 3. Antisocial (TRUST cover)
 4. Madhouse
 5. Metal Thrashing Mad
 6. Efilnikufesin (N.F.L.)
 7. Medusa
 8. In The End
 9. Deathrider
 10. I Am The Law
 11. Got The Time (Joe Jackson cover)
 12. Indians

W sieci pojawiły się fragmenty tego koncertu zespołu. Poniżej udostępniamy wykonanie klasycznego "Indians": 

Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by nieobecność Bello miała się przedłużyć. Prawdopodobnie więc zobaczymy basistę na tegorocznej wspólnej trasie z Kreatorem i Testamentem, która również zawita do naszego kraju. 11 grudnia 2024 roku zobaczymy wszystkie trzy wspomniane kapele w katowickim Spodku. 

Nowy album Anthrax na horyzoncie. Kiedy ujrzy światło dzienne?

Już od dłuższego czasu wiadomo, że muzycy formacji Anthrax pracują nad nowym albumem, następcą "For All Kings", który ukazał się na rynku w 2016 roku. 

Nie tak dawno, basista Frank Bello, w wywiadzie dla "Rodney McG", przyznał, że wszystkie instrumenty na kolejny krążek zostały już nagrane, a Joey Belladonna zajmuje się w studiu pracą nad partiami wokalnymi. – Wiem, że minęło osiem lat od wydania poprzedniej płyty, ale chcemy mieć pewność, że wszystko będzie tak, jak ma być. Jesteśmy bardzo pewni siebie. [...] Są na tej płycie rzeczy, z których jestem dumny pod względem ciężaru. Cieszę się, że poszliśmy w tę stronę

Oto najlepsze metalowe albumy w historii: